JUDGMENT // ROBERTA MIA: İdman pistinde 400'ü 21 içerisinde gören iki tay var: Judgment, Roberta Mia. Judgment, Gazi'ye favori olarak giren ve Halis Karataş'ın aşırı güvenmesinden ötürü kaybeden Pershing'in tam kardeşi. Roberta Mia ise tam bir kısa mesafe atı. Babası Goken'in bütün koşuları  900 ila 1200 metre mesafeler arasında ve iki grup, bir de listed galibiyeti var. Ayrıca Grup 1'de de üçüncülüğü bulunuyor. Ben genel olarak yarışın bu iki tay arasında geçmesini bekliyorum. 

INFLUENCER: Uzun mesafede katıldığı dört koşuda da iyi koşan ve bunlardan ikisini kazanan safkan, son startında bundan epey sert grupta dördüncü olmuştu. Bu defa daha uygun grupta piste çıkacak olan İnfluencer'ın tıpkı anneden kardeşi Sharpa gibi ilerleyen dönemlerde daha farklı yerlerde olabilecek potansiyele sahip. 

SÜLÜNBİKE: Son startında 8 boy farkla çok rahat bir birinciliğe imza atan Sülünbike, çim pistte katıldığı dokuz koşuda dört birincilik elde etti. Halis Karataş'la ikinci kez buluşan safkan için bugün gidişatın da uygun olacağını düşünüyorum. Usta jokeyi Halis Karataş'la da uyum sağlayan Sülünbike'den bir birincilik daha gelebilir. 

BOZAĞA//YÜKSELABİ: Bozağa, iki koşu öncesinde Gökhan Kocakaya ile kazanmış ve ardından Akın Sözen ile katıldığı uzun mesafeli mücadelede Gökhan Kocakaya'nın bindiği Dedem Ahmet'e geçilmişti. Bugün tekrar Kocakaya'nın tercihlediği safkan, yatkın olduğu mesafede uygun grupla koşacak olmasından ötürü favorim. Yükselabi ise bu mesafeyi 2000'i 2.20 içerisinde koşmuş bir safkan. Son koşusunda ise Bozkara ve Sancar gibi güçlü rakiplerini gerisinde bırakmıştı. Geçtiğimiz yıl da iyi gruplarda elde ettiği derecelerle dikkat çeken safkandan bugün iyi bir yarış bekliyorum. 

ÇİRÇUZ: Bu yıla flaş bir giriş yapan Çirçuz jokeyi Gökhan Kocakaya ile katıldığı altı yarıştan beş birincilik çıkardı ve sentetik pistte hiç kaybetmediler. Safkanın bu gruptan daha iyi durumda ve kaliteli olması bir yana jokeyinin de son koşularında beraber olduğu üç safkandan inerek onu tercih etmesi de önem arz ediyor. İstanbul iç pistte 1000'i 1.01 yaptığı dereceli işle bugün de potoyu önde geçebilecek durumda olduğunu gösteriyor. 

İLLÜZYON // KAR KIZ: Geçtiğimiz sezonun iki flaş ismi İllüzyon ve Kar Kız aynı yarışlar pistlere geri dönüyorlar. Son olarak Çaldıran'da karşılaşan ikiliden İllüzyon az farkla da olsa koşudan galip ayrılmıştı. Bu koşu için idman pistinde İllüzyon daha iyi durumda görünüyor. Ancak Kar Kız'ın da iyi ellerde hazırlandığını unutmamak lazım. Elbette bu iki safkanın ara sonrası koşacak olmasından dolayı, kurgunun da müsait olması ile, sürpriz aramakta fayda var. Üçte üç yapan ve güçlü bir safkan olan Atomic  Blonde ve geçtiğimiz yılki yarışlarında bu rakiplerine diş geçirebileceğini gösteren Age Of Love ikilisi değerlendirilebilir. 

Foto Finiş İstanbul Altılı Tahminleri

1. ALTILI

3.9 // 6.4.2
2 INFLUENCER BANKO
1.4.6 // 2
4.8 // 5.2
6.4.3.1.5
10.4.1.3.2

21 TL // 140

2. ALTILI

4.8 // 5.2
6.4.3.1.5
10.4.1.3.2
1 ÇİRÇUZ BANKO
6.7 // 2.1
2.9.1.8.5.6

42 TL // 168 TL 

SERKAN YAŞAR'IN İSTANBUL TAHMİNLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ.