AŞKARTAY: Son koşusunda yaklaşık olarak 10 boy fark atan safkan, o koşuda oldukça zayıf grubu karşısına almış ve beklenen neticeyi elde etmişti. Bu grup biraz daha sert olsa da birkaç yarış önce grup mücadelelerde aldığı neticeler dikkate alındığında ve yakaladığı form göz önünde bulundurulduğunda bir kez daha aynayı önde görmesinin normal sonuç olacağını söylemek de yerinde olur. 

FEYMAN ABİ: Kısa vadeli 8 yarışta güçlü rakiplerinin arasında numarayı kapıp öne düşen ve son metrelere kadar da mücadelenin içerisinde kalıp Trilya ve Victor Wolles arkası üçüncülük yapan Feyman Abi, o gün Deli Tahir, Ahmet Beyli, Angels Boy ve Sumelhan gibi rakiplerini geçmişti. Dinlendirildikten sonra ilk sınavını verecek olan safkanın bu kez de tempoyu belirleyip o gruba kıyasla zayıf rakiplerinin arasında potoyu önde geçmesini bekliyorum. 

GÖĞÜSGEREN: Çok uzun aradan sonra gördüğü ilk yarışta Alberto'ya beş boy farkla kaybeden kalite safkan, şüphesiz ki değişen jokeyi ve artan kondüsyonu ile çok daha farklı bir performans sergileyecektir. Normal koşullar altında bu grubun üstünde bir at olan Göğüsgeren'in bundan sonraki kariyeri için bu koşunun belirleyici nitelikte olacağını düşünüyorum. Çünkü bugün de iyi koşarsa son koşusunun dinçlikle değil, güçle alakalı olduğunu ispat edecek ve gelecek yarışları için ilgililerine ümit aşılayacak. Bu koşu öncesi uzun mesafeli bir çalışma yapmış olmasını da çok dikkat çekici bulduğumu söylemeliyim. Ahmet Çelik idaresinde sezonun ilk birinciliğini alabilir.

ÖZBATU//HÜRADAM: Kısa mesafede katıldığı son iki mücadelede de iyi gruplarda yakın ara üçüncülükler elde eden safkan, bugün yeniden sevdiği mesafede piste çıkacak. 2000 metre ve üzeri mesafelerde üç birinciliği bulunan Özbatu, bugün çok şanslı atlara binen başarılı apranti Vedat Abiş'le öne çıkıyor. Hür Adam ise bu grupta bu mesafeyi en iyi koşan safkanlardan biri ve uzun zaman sonra da uyumul jokeyi Mehmet Salih Çelik ile buluştu. Daha önce 12 defa bir araya gelip 7 birincilik çıkartan ikiliden uygun rakipler arasında ve ideal koşullar altında yine etkili bir yarış gelecektir.

Birinci altılı şablonu yanlış yazılmıştı, yayınlanır yayınlanmaz fark edilip düzeltildi. 00.01

Foto Finiş Adana Altılı Tahminleri

1. ALTILI

1.7.3.2.5 
5.6.2.7.8.12.11
1 AŞKARTAY BANKO
1.3.5.6.8.4.7.9
3 FEYMAN ABİ BANKO
4.5.1.3.2.9

134.4 TL

2. ALTILI

1.3.5.6.8.4.7.9
3 FEYMAN ABİ BANKO
4.5.1.3.2.9
3 GÖĞÜSGEREN // 1.5
3.5
6.13.4.11.8.7.9.3

53.76 TL // 161.28 TL