Bir Atın Detaylı İstatistiklerine Nasıl Ulaşırım?

Bir gün önce sizlerle detaylı at karşılaştırma hakkında çeşitli bilgiler paylaşmış, TJK internet sitesi üzerinden aynı koşuda koşan iki safkanı nasıl karşılaştırabileceğinizi anlatmıştık. Bugün ise bir safkanın yarış hayatı boyunca koştuğu yarışların detaylı analizlerine nasıl ulaşabileceğinizi ayrıntlı bir biçimde açıklayacağız. 

Türkiye Jokey Kulübü'nün resmî web sitesi www.tjk.org - çökmediği zamanlarda- kullanmasını bilen için önemli veriler sunuyor. Bunlar hakkında yaptığımız detaylı anlatımları sitemizin BİLGİ HAVUZU bölümünde bulabilirsiniz. Bugünkü konumuz bir ata ait; il, pist ve mesafe istatistiklerine nereden ulaşabileceğinizle ilgili. Öyleki burada bir safkanın çim pistteki koşularını da pistin ölçüm değerine göre sınıflandırıyor. Yani yumuşak, ağır, normal pistte kaç kez koşup kaçıncı olduğuna dair bilgilere erişebiliyorsunuz. 

Bunun yanı sıra hangi pistte, hangi mesafede kaç kere koştuğu, illere göre yarış performansı, o güne dek birlikte piste çıktığı jokeylerle koştuğu koşularda elde ettiği dereceler gibi pek çok detaya ulaşmanız mümkün. Bununla da bitmiyor. Hangi ay kaç kere koştuğu verileri de sunuluyor ki bu, mevsimsel olarak iyi koşan atların tespit edilebilmesi bakımından büyük önem arz ediyor. 

Orjin meraklıları için "Pedigri" bölümü ile safkanın kardeşlerine dair performans detaylarını veren "Kardeşleri" bölümü de mevcut. Aşağıya sizler için örnek bir görsel bıraktık. Peki, bu bilgilere nasıl erişeceksiniz? Çok basit. TJK'nın resmî sitesine girip yarış programını açtıktan sonra incelemek istediğiniz safkanın üzerine tıklamanız yeterli. Sol üst köşede atın isminin hemen altında -aşağıdaki fotoğrafta da göreceğiniz üzere- menüler mevcut. Tek yapmanız gereken ilgilendiğiniz menüye tıklayıp incelemenizi gerçekleştirmek. 

Benzer paylaşımlarımızın artarak devam edeceği müjdesini sizlerle paylaşmaktan sevinç duyuyoruz. Sizlerden ricamız benzer içeriklerimize de göz atıp ilginizi çekenleri sosyal medya hesaplarınız vasıtasıyla paylaşmanız. Böylelikle daha çok yarışsever dostumuza ulaşmış oluruz. Zaman ayırıp okuduğunuz için teşekkür ediyor, bol şans ve iyi çalışmalar diliyoruz. Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski