TJK Detaylı At Karşılaştırma Nasıl Yapılır?

 Bugün, birçok kişinin farkında bile olmadığı bir özellikten bahsedeceğiz. Türkiye Jokey Kulübü resmî web sitesinde yarışseverlerin kullanımına çok uzun zaman önce sunulan bazı özellikler, kendi çalışmasını yapıp kurgusunu çıkartanlar için oldukça faydalı görünüyor. 

TJK GÜNLÜK YARIŞ PROGRAMI BAŞLIĞI ALTINDAKİ VERİLER

TJK'nın "Günlük Yarış Programı" sayfasını ziyaret ettiğinizde karşınıza o günkü koşular ve bu mücadelelerde start alacak olan atlar çıkmaktadır. Bu da "Koşu Bilgisi" başlığı altında sunulmaktadır. Bu bizim uzun yıllardır kullanmaya alışkın olduğumuz bölüm. Fakat hemen yan tarafında bulunan açılır menülere pek aşina değiliz. Peki, nedir bu açılar menüler? Listeyecek olursak: 

  • At Karşılaştırma
  • Jokey Karşılaştırma
  • Sahip Karşılaştırma
  • Antrenör Karşılaştırma
  • Detaylı At Karşılaştırma

Detaylı at karşılaştırma dışında kalan menülerde jokeyim katıldığı, atın koştuğu, antrenörün ve at sahibinin safkanlarıyla iştirak ettiği koşulara dair detaylı istatistikler sunulmaktadır. Ancak biz sunulan bu istatistiki bilgileri yetersiz bulduk. Çünkü pist, şehir ayrımı yok. Yani toplam koşu üzerinden bir veri sunuluyor. Diyelim ki bir safkan 100 yarışa iştirak etmiş olsun. Kaç birincilik, ikincilik, üçüncülük, dördüncülük yaptığı %'lik dilimler hâlinde sunuluyor. Çimde mi, yoksa kumda mı koştuğu, hangi ilde kaç koşuda boy gösterdiği bilgileri ise sizin kişisel çabanıza bırakılıyor. Bununla ilgili bilgileri de daha sonra hazırlayacağımız bir içerikte sizlere sunacağız. Dilerseniz asıl konumuz olan detaylı at karşılaştırmaya geçelim.

DETAYLI AT KARŞILAŞTIRMA NEDİR? 

Detaylı at karşılaştırma alanına tıkladığınızda size yeni açılan bir sayfada o koşudaki safkanlarla alakalı farklı veriler sunuluyor. Bu veriler ise o il, pist ve mesafede daha önce katıldığı koşular, bu yarışların tipi, koşu grubu, safkanın elde ettiği dereceler şeklinde ekrana yansıyor. Buradan isterseniz il, pist ve mesafe bölümlerinde değişiklikler yaparak farklı illerde, yakın mesafelerde sergilenen performanslara ulaşabilirsiniz. Ayrıca "Tüm Atlar" bölümünden dilediğiniz bir atı seçebilir ya da iki ve daha fazla at seçerek o koşuya dair bir karşılaştırma yapabilirsiniz. 

Dilerseniz örnek görselimizi inceleyebilirsiniz: 


Umarız sizlere faydalı bir içerik olmuştur ve bundan sonra detaylı at karşılaştırma sayesinde kazancınıza kazanç eklersiniz. Zaman ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederiz. 

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski