KERVANTAY // DİAVASİ: Kervantay, her kazandığı yarışta üzerine biraz daha ekliyor. Daha önce 200 metreyi 2.23 ile bitiren safkan, son koşusunda 2.26'yla koştu. Ancak her iki yarışında da zorlandığını söyleyemem. Öndeki tempo her ne olursa olsun son düzlükte güç ve potansiyel sergileyerek kazanmasını biliyor. Diavasi ise benim umutlu olduğum bir safkan. Orijin itibarıyla daha iyi yerlere geleceğini düşündürse de henüz tahmin ettiğimiz seviye bir yarışa imza atamadı. Daha önce geçildiği rakibiyle arasındaki kilo dengesi onun lehine daha da değişmiş durumda. Bundan en iyi şekilde istifade ederek aradığı birinciliği bulabilir.

BLACK METAL // UĞURTAY: Son altı yarışının dördünü kazanan Black Metal'in geçildiği iki mücadele de Açık 3. Ayrıca katıldığı son dört yarış bize gösterdi ki bu safkan uzun mesafede çok etkili olacak. Bugün yeniden Akın Sözen idaresinde piste çıkacak olan safkanın gidişatın da lehine olmasını beklediğim mücadelede çok şanslı olduğunu söylemek mümkün. Uğurtay ise üçte üç yapmış bir safkan. Son koşusunda biraz zorlanmış gibi görünse de aradan sonraki ikinci yarışında ilk uzun mesafeli koşusunda buradaki rakibi Castle Rising'i geçmiş olması az iş değil. Ayrıca kantarmasının Saadettin Boyraz'a pek uymadığı da aşikardı. Halis Karataş'ın daha iyi sevk ve idare ettiği safkan, önde gelişebilecek sert tempoya ayak uydurmadan beklerse düzlükte noktayı koyabilir. Temponun düşük kalması durumunda ise şansı katbekat artacaktır. 

ALATA: Bugünkü pist değişikliğinin en çok yaradığı safkan şüphesiz ki Alata olacak. İki koşu öncesinde uzun mesafede Barikat, Wind, Şüşü ve Eloin gibi atları geçerken pek de zorlanmamıştı. Daha sonra 1500 metre mesafede Wind ve Freude'ye aynaya yakın kaybetmişti. Benim burada rakip olarak gördüğüm başlıca safkan Ceylincan, ancak onu da Müslüm Çelik çalıştırıp binmemiş. Alata'dan daha şanslı olduğuna inansaydı birkaç kiloluk apranti indiriminin sağlayacağı avantajdan çok daha fazlasını yarış içinde safkana katkı olarak sunabilirdi. Bu açıdan bakıldığında Alata'nın uygun rakipler arasında ideal mesafede koşacak olmasından dolayı banko yazılmasında bir sorun olmayacağını düşünüyorum. 

KOD SEKİZ // CAPTAIN SWING: Kod Sekiz, geçen sen katıldığı mücadelelerde sergilediği performansla kalitesini ortaya koymuştu. Her ne kadar anne kardeşlerinden sadece biri kum pistte kazanmış olsa da bugün pisti ıslak bulacak olması önemli. Ayrıca babasının da Native Khan olduğun unutmamak lazım. İdman pistinde sergilediği dereceleri sahaya yansıtması halinde kazanması normal sonuç olacaktır. Captain Swing de geçtiğimiz yıl yaptığı koşularla aklımızda yer etmiş bir diğer safkan. Adana kumunda üç yarış görmüş olması ve bu koşularındaki genel görüntüsü ile birinciliğin güçlü adaylarından biri olduğunu ortaya koyuyor. 

OĞUZBOYLU: Pistin kuma alınmasının ardından şansını ikiye katladı. Yetim Ahmet'in kaba kum performansı pek iyi değil. Ekürisi Bay Emir içinse hem Cevher'in varlığı hem de mesafe bu grupta sıkıntı doğurabilir. Oğuzboylu'nun daha çok öne yakın koşuyor olması da Cevher'in önde boş kalmasını biraz anlamsız kılıyor. Her ne kadar iki yarış önce Halis Karataş'ın büyük hatası neticesinde potoda kaybetmiş olsa da Oğuzboylu ile usta jokeyinin harika bir uyum yakaladığını söyleyebilirim. Düzlüğe dek iyi konumlanıp az atlı bu mücadelenin son düzlüğünde gücünü ortaya koyarak kazanmasını bekliyorum. 

MURAT KAYA'NIN LİNGFİELD TAHMİNLERİ İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ.

4 Dizdarım yerine 9 Suleiman eklenmiştir. 12.17

Foto Finiş Adana At Yarışı Tahminleri

1. ALTILI

4.5.1.3.2.6.11
4.6.7
1.2 // 5.6
1.5 // 4.2
2.6.4.5.8.9
1 ALATA BANKO

35.28 TL // 141.12 TL

2. ALTILI

2.6.4.5.8.9
1 ALATA BANKO
6.5 // 8.2
2 OĞUZBOYLU // 3
1.9.7.8.2.3
1.6.10.14.5.2.9

70.56 TL // 141.12 TL

HASAN KURTULUŞ'UN ADANA ALTILI TAHMİNLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ.