Nasılsın yeğenim, iyi misin? Ben yine zımba gibiyim. Bugün senin için dört müthiş banko hazırladım, haberin ola. Ama bunlardan en çok da bomba bankom Orki'ye güveniyorum. 

İyi dinle yeğen. Sene 1999. O zamanlar tığ gibi delikanlıyım. Her gün altılıyı buluyorum. Bütün gözler üstümde. Bir gün Veli'de köpüklü kahvemi yudumlayıp son ayağın koşmasını beklerken birden yanıma bir gavur geldi. Benimle gavurca konuşmaya başladı. "Selamünaleyküm Nalko, Amerika'dan geldim. Namını duyduk. Orada altılı şebekemiz var. Her hipodroma üstün altılı bilgisine sahip bir uzmanımızı  yerleştirip bütün tevziyeleri topluyoruz. Geçen gün Nalçakan Maykıl'ı toprağa verdik. Hakk'ın rahmetine kavuştu. Ondan doğan boşluğu da seninle doldurmayı düşünmemiz mümkün oldu. Hepimiz Eyer Tomas abimize çalışıyoruz. Gaymeleri ondan alıp ona veriyoruz. Ay sonu gelince de ne kârımız varsa bölüşmemiz söz konusu oluyor. Bize katılmak istersen aylık 1 milyon doların garanti, haberin ola." dedi. O zamanlar hovardaydım yeğen. Çok para harcıyordum. Her gece bir pavyondaydım. Gaymelerim tükenmişti. İki sene gurbette çalışıp sonra şatafatlı bir hayat yaşamamın mümkün olduğunu anlamam uzun sürmedi. Onun teklifini kabul ettim. "Hemen hazırlan Nalko, bugün Karaköy'den kalkan ilk gemiyle Los Encılıs'a gidiyoruz." dedi. 

Gemiye bindik yeğen. Cebelitarık Boğazı'nı geçtikten sonra fırtınaya yakalandık. Kamaramdaki farelerden biri camın kenarında durup bana baktı. Kafasıyla "Kaç!" dedi. Sonra da kendini okyanusa bıraktı. İşte o anda dedemin sözleri aklıma geldi: "Batan gemiyi ilk önce fareler terk eder Nalko, haberin ola." derdi. Hemen Maykıl'ı buldum. Onunla bir filikaya binip kendimizi okyanusa bıraktık. Ertesi gün uyandığımızda Hint Okyanus'una sürüklendiğimizi anlamam uzun sürmedi. Etrafta gemi yoktu. S.O.S veremiyorduk. Filikada ne su vardı ne de yemek. Maykıl açlıktan ölmek üzereydi. Ayaklarıma kapanıp "Kurtar beni Nalko, ocağına düştüm." dedi. Yufka yüreğim daha fazla dayanamadı. Ceketimin iç cebindeki dolma kalemi çıkardım. Kendimi okyanusa attım. Yarım saat suyun altında dolandım. Sonunda da bir balık yakaladım. Maykıl beni bekliyordu. Kafamı sudan çıkardığımda "Nalko, balık mı tuttun?" dedi. Sonra da tuttuğum 50 kiloluk orkinosu görünce gözleri fal taşı gibi açıldı. Gücümü anlaması çok uzun sürmemişti. Orkinosu ellerimle parçalayıp pay ettim. Ama bu iş böyle olmayacaktı yeğenim. Maykıl'a döndüm. "Bana bak Maykıl, bu iş böyle olmaz. Akıntının bizi bilmediğimiz yerlere sürüklemesi mümkün. Sen burada kal, ben yüzerek karaya ulaşır, yardım getiririm." dedim. Sonra da suya balıklama atlayıp gözden kayboldum. 

Yedi saat aralıksız yüzüp Hindistan'a vardım yeğenim. Orada keşişlerle tanıştım. Gavurcamı kullanıp onlara durumu anlattım. Hemen ilk gemiye atlayıp onu buldular. Maykıl, bana hayatını borçlu olduğunu söyleyip bankadaki iki yüz milyon dolarının yarısını vermeyi teklif etti. İnsanlık öldü mü Maykıl, dediğimde göz yaşlarını tutamadı. Ağlamaktan gözleri kızardı. 

Görüyorsun yeğen, yardımseverliğim yakın çevrem tarafından en çok takdir gören özelliğimdir. Gözlerinden öperim, şansın bol ola. 

Nalkapon İzmir Altılı Tahminleri

1. ALTILI

3 DUMANOĞLU // 7
5.3.1.7.8.6.2.4
3 STARRY NIGHT // 6
3.7.8.6.5.1.9.2.4
13.1.2.4.3.6.7.8.10.11
9 ORKİ BANKO

50.4 TL 

2. ALTILI

3.7.8.6.5.1.9.2.4
13.1.2.4.3.6.7.8.10.11
9 ORKİ BANKO
1.2
8.6.4.7.3.1.2.5
8 SON YAPRAK // 7

100.8 TL

SERKAN YAŞAR'IN İZMİR TAHMİNLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ.