Murat Kaya 

Dün beşte kaldık ama tamamen benim hatam. İsabet sağladığım ayakların çoğunda favorim kazandı. Hatam ise garantici davranmak oldu. İlk ayakta veya son ayakta risk alabilecekken daha favori konumdaki dördüncü ayağı seçtim ve az atın katıldığı o koşuda yattık. Bugün iki bankolu kurgumda düşük bütçeyle ikramiyeyi alabileceğimi düşünüyorum. 

ROCK SOUND: Dört aya ara verdikten sonra geri döndüğü ilk yarışta düzlüğe lider çıktı ve bunu da son metrelere kadar korudu. Bugün grup biraz sertleşmiş olsa da kazandığı güne göre 5 kg daha hafif ve üzerinde de dün Kempton'da üst üstü kazandığı üç koşu ile ne denli formda olduğunu gösteren Hollie Doyle gibi başarılı bir jokey var. Southwell'de girdiği üç koşudan iki birincilik bir de ikincilik çıkartmış olması, piste olan uyumunu da gösteriyor. Antrenörü George Boughey de çok formda. Koşan son 19 atının 7'si kazanırken 6'sı ikinci oldu. 

BLOWING DIXIE: İngiltere'de programın en güvenilen atı. Oranı 4/7 olarak açıldı. Bu pist ve mesafede kazandığı altı yarışın bu durumun oluşmasında en büyük etken olduğu düşünülebilir. Ayrıca gruptaki rakiplerinden daha iyi bir totoya sahip. Jokeyi Andrew Mullen ile antrenörü İan Jardine arasındaki uyum da düşündülüğünde banko oılarak yazılabilir. Ki zaten burada geçileceğini düşündüğümüz anda hepsi dememiz gerekiyor. 

Murat Kaya Southwell Altılı Tahminleri

5.10.7.11.12
6 ROCK SOUND // 1.4.3
6.4.2.3.1
1.3.8.2.5
2 BLOWING DIXIE BANKO
7.3.2.11.4

37.5 TL // 150 TL