Serkan Yaşar

WOLF POLAT: Üç ay ara sonrası katıldığı ilk yarışta Ateşin Kanatları, Ganando Solo ve de Grey Cloud gibi isimlerin ardında dördüncülük elde eden Wolf Polat, iyi orjiniyle dikkat çeken bir safkan. O gün 61 kilogram ile piste çıkan ve bugünkünden epey daha sert grupla karşılaşan Wolf Polat, düzlük üzerindeki görüntüsüyle bu yarış için çok olumlu sinyaller verdi. 

PEXUSS: Zaman zaman iyi gruplarda çok iyi neticeler elde edebilen Pexuss'un bugünkü jokeyi Samet Erkuş da safkanı iyi tanıyor. Son ikinciliğinde sonlarda iyi bindiren safkan, o gün Alemin Kralı'na geçilmişti, ki o da çok formda bir isim. Bugünkü mesafe, rakiplerine kıyasla, az da olsa kısa gelebilir ama hafif kilosunun avantajını en iyi şekilde kullanmasını bekliyorum. 

BERKEN: Daha önce de banko önerdiğimiz safkan, uzun mesafede katıldığı iki yarışı da zorlanmadan kazandı. Ancak ben ne zamandır Berken'in orjini hakkında, özellikle anne hattı, bilgi vermek istiyordum. Bugün zaman buldum ve yazacağım. Annesi Rambler, az koşmuş ve sentetik pistte, 1400 metrede bir yarış kazanmış bir kısrak. Bir Selkirk temsilcisi olması sebebiyle de 1600-2000 metre mesafeleri arasına daha yatkın. Rambler'ın anne kardeşlerine baktığımızda gözümüze ilk çarpan isimler grup koşu galipleri Cassandra Go ile Verglas oluyor. Bu iki safkanın da kariyerleri noktalandı ve de biri aygırlık, diğeri de annelik yapıyor. Cassandra Go'nun kızı Halfway To Heaven da grup yarış galibi ama onu daha özel kılan bir durum var ki hâlen koşmakta olan altı grup 1, üç grup 2, bir grup 3  galibi Magical'ı pistlere kazandırdı. Ayrıca diğer tayı Rhodendron da toplamda bir grup 2, dört grup 1 kazandı. Benzer şekilde Verglas'ın da grup koşu galibi tayları var. Anlayacağınız üzere Berken'in çok güçlü bir anne kan hattı var. Babası Kaneko'nun da Northern Dancer hattından geliyor olması, onun pedigrisinin gücünü ortaya koyuyor. 

BADEM AĞACI: Yarış hayatının ilk koşusuna talihsiz bir başlangıç yapıp 1400 metre mesafeli yarışta 8 boy geride kalan fakat her koşulan metrede aradaki farkı kapatıp önlere sürekli bir akış sağlayan safkan, harcadığı efora rağmen son düzlükte de sprintine devam edip güçlü rakibine karşı iyi performans sergileyip ikinci oldu. Eşkali de çok güzel olan bu tayın annesi Cibali'nin kısa mesafenin etkili isimlerinden Abuş'la anneden kardeş olması da dikkat çekici bir başka unsur. 

Şansınız bol olsun. 

HASAN KURTULUŞ'UN İSTANBUL TAHMİNLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ. 

Serkan Yaşar İstanbul Altılı Tahminleri

6.10.4.3
8.2.4.5.3.11
10.2.3.11.4
1 BERKEN BANKO
8 BADEM AĞACI // 4.7
6.4.3.2.5.12

50.4 TL // 151.2 TL