Nasılsın yeğenim, iyi misin? Ben zımba gibiyim maşallah. Sabah erkenden kalkıp cimnastiğimi yaptım. Sonra süper lüks serpme kahvaltımı mideye indirdim. Acı kahvemi yudumladım. En son da fındık, fıstık, leblebi stoğumu tükettim. O kadar güçlendim ki yeğen bunu gören Cilberto, gözlerine inanamadı. Pazularımın ne kadar sert olduğunu anlamak için deney yapmaya karar verdi. Duvarın dibine geçtim. O da masaya çeşit çeşit bıçak koydu. İlk önce çakısını fırlattı. Pazuma çarpıp yere düştü. Sonra kasap bıçağını gönderdi, o da saplanmadı. Bu defa Rocky bıçağıyla deneme yaptı ama nafile. "Nalko, hayatım boyunca böylesini görmedim. Bunun mümkün olamaması lazım." dedi. Sallama çıkardı. Onunla koluma vurdu. Sallaması yamuldu yeğen. Sonra da iyice sinirlenip döner bıçağıyla vurdu. O da ikiye bölündü. Öfkeden deliye dönmüştü. Nalko en son denemek istediğim şey balta, dedi. Baltasını getirdi. Pazumu şişirip kolumu masaya dayadım. Öyle sert vurdu ki yeğen geri tepti. Baltanın tersi kafasına çarptı. Hemen buz koydu. 

Onunla işim bittikten sonra Süpürgeci Sülo kod adlı seyis yeğenimi aradım. Sessiz sessiz konuşuyordu ama arkadan da çoluk çocuk sesi geliyordu. "Dayı'm, hanımın akrabaları geldi. Ahmet Dede'si burada. Seninle konuşamamam söz konusu. Ellerinden öperim, şansın bol ola." dedi. Kripto mesajı vermişti yeğenim. Son ayaktaki Dedem Ahmet geçilmezdi. Artık bana düşen, mayın dedektörlerimi devreye sokup bombaları bulmaktı. Onu yapmam da birkaç saniyemi aldı. Pazularım kadar süper zekam da güçlenmişti. Kompiter gibi bülteni taradım. Hepsini tespit ettim. 

Beklediğin gün geldi yeğenim. Cebindeki boşluğun dolması, yardakçılarının yine etrafını sarması, ganyancının seni görünce ceketini ilikleyip hürmet etmesi, an meselesi. Sen şimdi fazla zaman kaybetmeden ganyana koş, verdiklerimi tek tek oyna. Sonra da bültenin tamamlanmasını bekle. Son ayak koşmadan beş dakika önce, sana daha önce almanı söylediğim bond çantanla birlikte ganyana git. Sıraya gir. Gerisini de düşünme. Gözlerinden öperim, şansın bol ola. 

Hasan Kurtuluş'un İstanbul tahminlerini görmek için tıklayınız. 

MÜTHİŞ ALTILI KURGUM

3.9.11.1.10 // 7
7.2.6.5.8.13.10.1
4.3.5.6
3.1.2.5
5.4.8 // 6.1
3 DEDEM AHMET BANKO

134.4 TL

ALTILI GANYAN 748 TL İKRAMİYE VERMİŞTİR.

Murat Kaya'nın YORUMLU Kempton tahminleri için tıklayınız.