Nasılsın yeğenim, iyi misin? Bakıyorum da yine gözün yollarda, aklın müthiş kurgumda. Dayı'm üstün altılı bilgisiyle hazırladığı müthiş Adana kurgusunu verse de ganyana gidip beklesem diye evin içinde deli divane olmuş dönüp duruyorsun. Durup durup sayfama bakıyorsun. Sabırsızlanmışsın. Korkma yeğen, Dayı'n ölmedi. 

Sabah uyandığımdan beri Dürbün Necdet'in aramasını bekliyor olmam mümkün. Onunla son yaptığım gizli görüşmede elinde tap sikrıt bilgiler olduğunu söylemişti. Dün geceden beri de telefonu kapalıydı. Onun başına bir şey gelmesinden, TJK Reisi'nin fedailerinin onun yerini tespit edip onu indirmiş olmasından şüphelendiğim söylentileri doğrudur. Hemen Süpürgeci Sülo yeğeni aradım. Adana'dan tanıştığı seyis dostu Saman Osman'ı aradı. Ona adresi verip Dürbün'ün evine gönderdi. İki saat sonra Dürbün beni aradı. Saman Osman, onun yanına gidip uyandırmıştı. Aldığım istihbarata göre Dürbün Necdet, dün gece merdiven altı bir pavyonda gününü gün edip dilberlerle felekten bir gece çalmıştı. Sonra da eve gelip sızmıştı. "Nalko, sağ ol. Eğer sen olmasaydın tutmuş Adana kurgumu yatıramamam mümkün olabilirdi. Sızmışım, kendime gelememiş olmam söz konusu. Seni arayacağım, benden haber bekle." dedi. 

*ADANA AT YARIŞI İSTATİSTİKLERİ VE GALOPLARI*

İki saat daha geçti yeğen, Dürbün Necdet, bir türlü beni aramamıştı. Saman Osman'a onun yanına bir daha gitmesini emrettim. Emrin başım üstüne Dayı'm, dedi. Son model Mersedes'ine binip yola düştü. Eve vardığında Dürbün Necdet'i bulamadı. Sırra kadem basmıştı. İşte o anda onun tevziyeyi tek başına almayı, beni aradan çıkarmayı, tevziye çekini aldıktan sonra da Türkiye'den topuklamayı planladığım anlamam uzun sürmedi. Saman Osman da durumu anlamıştı. "Nalko Dayı, seni tanırız, namını duyarız, seninle tanışmak bugüne nasip oldu. Üstün altılı bilgin, zamanında yaşadıkların herkesin dilinde. Film gibi bir hayatın var. Hep sana imrenirim, seni kıskanırım. Anladığım kadarıyla Dürbün Necdet abimiz sana yamuk yapmış, raconu bozmuş. Bundan sonra Adana'da senin namına çalışmak benim için şereftir. Eğer sen de kabul edersen senin adamın olmak gururdur." dedi. 

Gözlerim doldu yeğen. Onun ne kadar mert bir delikanlı olduğunu hemen anlamıştım. Bana müthiş Adana kurgusunu verdi. Topladığı istihbaratları söyledi. Sonra da ellerimden öpüp kapattı. Şimdi sana düşen mayın dedektörlerimle tespit ettiğim bombalarımı iyi görmek. Müthiş kurgumu söğüşleyip cebini şişirmek. Gözlerinden öperim, şansın bol ola. 

AFRİKA TURFFONTEIN TAHMİNLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Nalkapon Adana At Yarışı Tahminleri

1. ALTILI

1.7 // 6.8
3.4.1.6
1 AŞKARTAY // 3
3.5.1.9.10.4.8.2.7
3.6.2.4.1.8.11.7.5
4 FREUDE BANKO

45.36 TL // 181.44 TL

2. ALTILI

3.5.1.9.10.4.8.2.7
3.6.2.4.1.8.11.7.5
4 FREUDE BANKO
4 LADY MALAHİT BANKO
1.3 // 8.4.5
13.14.3.11.15.4

68.04 TL // 170.1 TL

HASAN KURTULUŞ'UN ADANA TAHMİNLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ.