Murat Kaya 

HIGH SECURITY // AIR TIME: Bu ikili son koşularında da birlikte koşmuşlardı. O günkü yarışın bir benzeri olacağa benziyor. O yarış epey süratli geçmişti. İçeride High Security, dışarıda Air Time, aralarında da birkaç rakipleri yüksek tempoda kaçtılar. O gün High Security, tam ayna önünde kaybetti. Fakat bugün Air Time'ın istediği yarışı yaparak liderliği alabileceğini düşünüyorum. Genel olarak da ikisi arasında bir yarış gibi görünüyor. 

QAARAAT: Son koşularında bir üst seviye handikap mücadelelerde daha sert rakiplerle karşılaşan safkan, bu defa 0-65 handikap aralığına geldi. Son altı yarışı 0-70, 0-75, 0-85 gibi daha zorlu handikaplardaydı. Kazandığı son koşunun da bugünkü gibi 0-65 aralığında olduğunu hatırlatmak lazım. Cam Hardie- Anthony Brittain ikilisini buluşturan safkandan bu grupta birincilik gelmesi normal sonuçtur. 

BEAT THE HEAT // MY BOY SEPOY: Bu tarz gruplarda bu tip mesafelerde beyaz bayrak ayna yapabilen bir safkan. Bugünkü yarışın da gidişat bakımından kendisine uygun olduğu söylenebilir. Aradan sonra dinçlikle koşacak olması da büyük avantaj. Elbette Marco Ghiani ile Willaims'ın birlikte olması, son yarışını kazanan My Boy Sepoy'a da dikkatimizi çekiyor. Bu iki safkan, küçük kuponlar için yeterli gibi.

LINCOLN PARK - LORD OBERON: Lincoln Park, daha üst seviye gruplardan gelen bir safkan, Üzerinde Kingscote var. Tom Dascombe de aradan gelen atlarını iyi hazırlayan bir antrenör. Lord Oberon ise grubun en formda atı. Aprantisi iyi at biniyor. Grubun denkliği ile ön plana çıkan bir başka isim olduğu söylenebilir. 

Murat Kaya Southwell Altılı Tahminleri

5.2 // 3.4.1
1 QAARAAT BANKO
1.4 // 2.3
3.5 // 2.6.9.1
2.4.8.7.6
6.3.4.2.5

10 TL // 150 TL