TANIR BEY: Uzun mesafede ne kadar etkili olduğunu katıldığı son iki yarışta net bir biçimde ortaya koydu. Bugünkü yarışın temposunun da ona ne denli yarayacağı ortada. Düzlüğe dek sabırla bekleyip sonlarda rakiplerini avlamasını bekliyorum. 

ES ROBERO // KREM JANTİ: Es Robero, bu mesafeye ilk defa çıkıyor fakat anneden kardeşi olan Write To Eliie'nin 2000 metrede birincilikleri bulunuyor. Babasının Kaneko olması, Es Robero'nun da uzun mesafede rahatlıkla koşabileceğini gösteriyor. Krem Janti de mesafeye çok takın bir pedigriye sahip. Genel itibarıyla bu iki safkan arasında geçmesini beklediğim bir mücadele olsa da geniş kuponlarda, yine mesafeye yatkınlıklarıyla dikkat çeken Dancing Girl ile Nyah ikilisinin de yazılması taraftarıyım. 

KING IS BACK // FITTY BALDY // VIVAZORAN: King İs Back, günün en ağır favorisi ama Kocaeli'de maiden koşularda sürpriz aramak kadar doğal bir bakış açısı yok. Örneğin Fitty Baldy için Onur Öztürk tek yarışa gelmiş. Bu safkan son koşusunda King İs Back'in birkaç boy gerisinde bitirmişti. Vivazoran ise Zlatibor'la tam kardeş. O da bu pistte ve mesafede iyi koşmasını beklediğim bir isim. Elbette daha geniş oyunlarda bir Songtrush temsilcisi olan Entrevista ile henüz orjini kadar koşmamış olsa da idman pistinde sağlıklı görünen Kral Akın eklenebilir. 

CANSEKLAVİ // UZUN BEY: Canseklavi, Adana'da benzer gruplarda yaptığı etkili yarışlardan sonra Kocaeli'ye geldi ki bugün işler yolunda gideceğe benziyor. Burada Uzun Bey'in son üçüncülüğündeki performansını tekrarlaması halinde kafayı kimseye vereceğine inanmıyorum ki bu da Canseklavi'nin üç dört giderek düzlükte rakibini yakalamasının önünü açacaktır. Buradan sonra ise iki safkanın çetin mücadelesini izleriz. 

Foto Finiş Kocaeli Altılı Tahminleri

4 TANIRBEY BANKO
3.1.6.5.4.8.2.9.10.11.7
4.1.9.5.7
1.5 // 2.4
3.2.7 // 1.5
8.1

48.6 TL // 154 TL