BERENGÜL//SANBERK: Berengül'ün iyi gruptaki son üçüncülüğü dikkat çekiciyidi, ki o günkü rakipleri kısa mesafede iyi koşan erkeklerdi. Bu kez dişilerle mücadele edecek. Ekürisi Estigeçti ile birlikte idman pistinde de diri duran safkan, Kocaeli'nin başarılı ekürisi Taniyitler adına koşacak olmasıyla da ön planda. Sanberk ise bir yarış öncesinde uzun mesafede Sülünbike, Egeberk, Sonoğul, Torosdağı ve Umutlu gibi atları geçmişti. Bugün ise 1400'e çıkıyor ve bu mesafedeki son iki yarışından da birincilikle ayrılmasını bildi. Üstelik epey sert rakiplerini geçti. Kayıtlı tek çalışmasını Kocaeli pistinde gerçekleştiren safkanın 1200 metre'de çıkardığı 1.24 derece de oldukça iyi. Ben bu yarışın bu iki safkan arasında geçmesini bekliyorum.

INDIAN SONATA: Bugünkü kısa vadeli yarışta koşulmaktan son anda vazgeçilen bir safkan ki bence doğru bir karar. Orada Sea Breeze'i de, Owerti'yi de geçebileceğini sanmıyorum. Burada kilosu ağır ancak grup gerçekten de çok uygun. Hele ki son kazandığı yarışta jokeyi Hışman Çizik ile olan uyumu ve sonlardaki akışlı, istekli görüntüsü, bu mücadele için de çok olumlu sinyaller veriyordu. Derece olarak da, performans olarak da bir adım önde olduğu rakiplerine üstünlük kurmasını bekliyor ve banko öneriyorum. 

SEA BREEZE: Bu grubun üstünde bir at olduğunu daha önce konuşmuştuk. Yaptığımız yorumdan sonra koştuğu yarışlardaki performansı da ortada. Son koşusunda geçildiği Cagner'e karşı yapabileceği bir şey yoktu. O gün buradaki Chairman'e 20 boy fark attı. Owerti'nin Yiğitcem'e geçilmiş olduğunu, Tolga Yıldız'ın tercih etmemiş olmasını da hesaba katacak olursak Sea Breeze'e rakip kalmıyor. Her zamanki gibi ağır kiloyla fazla sıkılmadan hazırlanan safkan, daha yatkın olduğu mesafede uygun rakiplerini geride bırakacaktır. 

Bugünkü Kocaeli programında üç ayağı zayıf geçip kalan yarışlarda sürpriz aramayı uygun buluyorum. Herkese bol şans dilerim. 

NALKAPON DAYI'NIN KOCAELİ TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ.

Foto Finiş Kocaeli Altılı Ganyan Tahminleri

5.1.4.6.2.8.9.7.3
2.
1 INDIAN SONATA BANKO
1 SEA BREEZE BANKO
3.7.1.6.5 ... (H)
14.4.6.13.9.15.8.3.2.1 ...(H)

63 TL // 181.44 TL

KARA KAMÇI'NIN KOCAELİ TAHMİNLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ.