Murat Kaya 

KNIGHTS TOWN // KING TRITON: Knights Town, bugün Godolphin adına koşacak olan ilk safkan. Annesinin hem Zoffany ile hem de grup koşu galipleri Rostropovich ve Wilshire Boulevard ile kardeşliği bulunuyor. Koşunun bir başka dikkat çeken atı ise hiç şüphesiz ki King Triton. Onun annesi de Dubawi gibi bir aygırın anneden kardeşi. İkisinin de orjini harika. Yarış kağıt üstünde koşsa potoya kafa burun girmeleri lazımdı. Bakalım pistte nasıl koşulacak.

HIGHLAND AVENUE: Katıldığı iki koşuda da sergilediği performanslarla otoritelerden tam not almış bir safkan. Godolphin oplması da bir başka dikkat çeken tarafı. Süratli bir safkan olması da artı avantajı çünkü burada kafaya çıkmak isterse mani olabilecek kapasitede bir rakibi yok gibi duruyor. Elbette Ryan Moore'un bindiği Oo De Lally de üst üste üç birincilikle buraya geliyor. Geniş kuponların olmazsa olmazı. 

ROVANIEMI: Daha önce daha yüksek handikap aralığında karşılaştığı gruplarda çok iyi sonuçlar elde etmişti. Bugünkü yarış 0-80 aralığında ve Rovaniemi, ilk defa bu kadar düşük seviye bir handikapa katılıyor. Örneğin son iki koşusu 0-90 ve 0-105 aralıklarında. Usta jokeyi Jamie Spencer'ın da üzerinde olması duyduğum güveni katlıyor. 

Murat Kaya Kempton Altılı Tahminleri

5.4.11.1.7
2.1 // 14.3.6
5 HIGHLAND AVENUE // 6
1 ROVANIEMI BANKO
1.2.8.3.7.12
12.6.4.9.8.11.5.2

24 TL // 135 TL