Şu anda moralim çok bozuk. Dün yine mahalle takımını, emekli takımını kahvede topladım. Tutmuş müthiş Adana kurgularını dağıttım. İlk altılının beşinci ayağı koştuktan sonra kahvede cümbüş başladı. "Nalko Dayı, senin üstüne oyuncu tanımam, gücün tarışılmaz." diyenler mi dersin, sıraya girip elimi öpenler mi dersin, yoksa Büllük Adnan gibi hasetinden çatlayanlar mı dersin. Ama beşte beş olduğumda Büllkü Adnan'la Çarkıfelek Orhan, kahveyi terk ettiler. Onları acile kaldırmış olmaları mümkün. Kalplerinin dayanamamış olması da söz konusu. 

Erkete Orhan yeğenim, son ayak koşmadan beş dakika önce yanıma geldi. "Dayı, mahalle eşrafı seni omzuna alıp ganyana götürmek istiyor. Son ayaktan önce orada olalım, ganyancıdan tahsilatı yapalım. İkinci altılıyı da yarın tahsil ederiz, diyorlar. Zaten son ayakta 10 atın var. Eğer deprem olmaz, hipodrom çökmezse altılıyı yakaladık demektir."  dedi. Şov yapmayı sevmem yeğen. Mütevazılığım en çok takdir gören özelliğimdir. "Ben yürüyerek giderim Erkete Yeğen." dedim. Kapıya çıktığımda mahalle takımı üstüme çullanıp sırtına aldı. Balkonlarından beni izleyenleri selamlayarak ganyana gittim. Ganyancı sayfama girip müthiş Adana kurgumu görmüştü. Hürmette kusur etmiyordu. En az 300 kupon tahsil edecekti. 2 bin gayme verse 600 bin gayme eder. Oradan cebine indireceği komisyonu sen düşün yeğenim. 

İçeride bana özel bir masa hazırlanmıştı. Temiz, ütülü örtüsü yeni serilmişti. Tam ortasında da kırmızı güller vardı. Yerime geçtiğimde televizyonun kumandası, gümüş bir tepside önüme getirildi. Sonra özel garsonlar hizmet etmeye başladı. Önüme fındığım, fıstığım, leblebim geldi. Muzum, elmam, portakalım kondu. Onları yerken kapıdan Dürümcü Kazım girdi. Elinde büyük bir tepsi vardı. İçinde de 1 metrelik Adana kebap yanında ayran. Derken son ayak başladı yeğenim. Son 200 metre kala benim atlar öndeydi. Bir o öne geçiyordu, bir de o. O da ne yeğen. İçeriden gelen 12 numara bende yoktu. Bu işte bir iş olması mümkündü. Gece boyu düşündüm. Sonunda da buldum. 

Üstümde kompilo var, haberin ola. Gördün mü yeğen? Adana'da sana verdiğim iki müthiş kurgu da 10 at yazdığım yerden yattı. O yarışı iyi izle. Atlara dikkatle bak. Hepsini iyice süz. Sana ne göreceğini şimdiden söylemem mümkün. Sanki hepsine yukarıdan talimat gelmişti. Jokeylerin hiçbiri kazanmak istemiyordu. Benim yazmadığım 5 attan birini getirmek için ellerinden geleni yapmış olmaları söz konusu. Bunu kabullenmem mümkün değil. TJK Reisi, fazla olmaya başladı. Ama unutma: Benim adım Nalkapon, ben bu oyunu bozarım. Bu ucuz kompilolarla beni durdurmak mümkün değil. Gözlerinden öperim, şansın bol ola. 

MÜTHİŞ ALTILI KURGUM

Üçüncü ayakta 7 yerine yanlışlıkla 8 yazılmıştı. Düzeltildi. 12.41

1.5.9.7.4.3
8.12.2.1.4.13.17.6
10.4.3.7.12.9
6 BLACK PHANTOM // 2.5
10 CRAZY LION BANKO
3.5.10.12.13

84 TL

Hasan Kurtuluş'un İzmir tahminlerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.