Serkan Yaşar

 

Bugünkü İstanbul'da iki bankoyla şansımızı zorlayacağız. İkisine de güvenim tam. Beni yanıltmazlarsa güzel bir ikramiye gişede bizi bekliyor olacak. 

KATMA DEĞER: Bu gruptaki birçok safkandan çok daha kaliteli bir isim olan Katma Değer, bize şans getiren atlardan biri. Daha evvelinde banko yazıp bulduğumuz birkaç altılı olmuştu. Birkaç aydır koşmuyor olsa da geri dönüş yarışlarını çok iyi yapıyor. Yani dinçlikle iyi koşan atlardan. Kariyerine de kısaca göz atarsak iki açık 3 galibiyetinin yanında birçok grup koşuda tabela içerisinde yer bulduğunu görebiliyoruz. Son bir aydır idman pistinde kısa ve de uzun işlerle hazırlanan Katma Değer, bugün burada gerçek performansını ortaya koyabilecek kadar hazır görünüyor. Hışman Çizik'in kantarmasını da seveceğine inanıyorum. Bununla birlikte koşunun çok hızlı gitmeyecek olması da epey işine gelecektir. Kazanacağına inanıyorum. 

BATMANASLANI//TUNCER: Formda Kaizbertlerin toplandığı bir mücadele. Fakat benim gönlüm Batmanaslanı'ndan yana. Safkanın Bursa'daki üçüncülüğü tatminkardı. O koşusunun ardından Ahmet Çelik'in binmiş olması da önemli. Grup 2 Ali Rıza Bey Koşusu'nda da birlikte olan ikili o koşudan birincilikle ayrılmışlardı. İdeal pist vge mesafesinde favorim. Tuncer, farklı bir Kaizbert. Bunu da katıldığı mücadelelerde sergiledi. Son startında koşuya başlamamıştı. Bugün ise Halis Karataş biniyor. Geçen yılın galibi Kamus'a da binebilirdi fakat o Tuncer'i seçmiş. Anlaşılacağı üzere son metreleri çok çetin bir mücadeleye sahne olacak bir Plevne Koşusu bizleri bekliyor. Bütün safkanların ayakları düz bassın. 

CHAOTIC: Son koşusunda bankomuzdu ve de kazandı. Bugün mesafe uzadı ancak zaten Chaotic'i dikkatli izlediyseniz mesafe istediğini belli eden bir kısrak. Bugüne dek katıldığı koşularda karşılaştığı rakipler de dikkate alındığında ideal şartlar altında bu grubu da geçmesi beklenebilir. 

Serkan Yaşar İstanbul At Yarışı Tahminleri

6 KATMA DEĞER BANKO
1.2.4.8.10.6
1.10.7.3.9.2
5 CHAOTIC BANKO
5.4.2.3.6.1.8.7
2.7.5.8.12.3.1.4

161.28 TL