Hasan Kurtuluş

ÖZAY SUZANANA - BALKIZÖzay Suzanana da son yarışını ağır kiloyla rahat kazandı. Kilosu bugün de ağır ama orjininin hakkını sonuna dek veren bir at. Ekürisini kısa vadeli koşuya kaydetmişler. Özay Suzanana için ise daha uygun bir grup seçmişler. Süratli stiliyle bir solukta bitirebilir. Bugün Akın Sözen kardeşim yalnızca iki safkan için Bursa'ya gelmiş. Kısa vadeli yarışta filan da at binmiyor. Bunlardan biri, son koşusu uzun mesafede olan Balkız. Safkanın kısa mesafe yarışları iyiydi ama uzuna çıkınca da fena koşmadı. Yeniden kısa mesafede, değişen jokeyi ile dikkatimden kaçmadı. 

DAĞBASAN - GÜLÇİL: Dağbasan, Uçarer'le hem anneden hem de babadan kardeş olunca ilk dördüncülüğünde gözleri üstüne çekti ama ikinci yarışında ortalarda yoktu. Bugünkü rakipleri daha zayıf görünüyor. Gülçil'in yarış hayatının son iki koşusu. 1800'de, 1400'de başaramadı. Bugün mesafe 1300. Eğer liderliği alıp tempoyu belirlerse bitirebilir. 

ÖZBİLDEN - SÜVARİ ANGEL: Burada üçüncü bir safkana elim varmadı. Eminim sizin de öyle olmuştur. Üst gruplarda katıldığı koşularda bekleneni veremeyen Özbilden ve son dönemde yakaladığı formla dikkat çeken Süvari Angel ikilisi arasında geçeceğini düşündüğüm bir koşu. Her ikisi için de hem rakipler hem de şartlar uygun. 

LIKE THE STARS: Bugün yine tempoyu belirleyecek ama Özay Karamaça temposunu bozarsa işi zorlaşacak. Gruptaki diğer atlarda da geçebilecek kapasite bulunuyor. Özellikle İzmir Çocuğu'nun burada çok şanslı olmasını bekliyorum. Aradaki kilo farkı olmasa elbette Like The Stars'ı yıkmazdım ama altı kilo az değil. Hele ki sizin gibi süratli bir atla aranızda bu kilo farkı varsa işiniz iki kat zorlaşır. 

BAYILA BAYILA: Artık maidenden çıkma zamanı geldi. Verdiği uzun aradan sonra katıldığı iki koşuda da göz doldurdu. Bugün nihayet Tolga bindi. Eküri avantajının bulunması da bir başka olumlu yönü. 

ESMERGÖZ: İzmir'den gelen safkanın katıldığı son yarıştaki dördüncülüğüne bakalım. Geçildiği atlar: Altınzele, Fadik, Pexuss. Hangisi burada koşsa favori çıkardı. Ondan bir önceki yarışında karşılaştığı rakipler daha sertti. Daha öncesinde 1400 mesafede tıpkı buna benzer bir grubu rahat geçti. Bugün Akın Sözen kardeşimle benzer bir yarış çıkartıp bir kez daha kazanmaya yakın görüyorum. 

Hasan Kurtuluş Bursa At Yarışı Tahminleri

1.7.6.2.4.3.5
1.9.8.5.7.6.2.4.10
4.1
1.3.6.4
1 BAYILA BAYILA BANKO
7 ESMERGÖZ // 5.12.13

35.28 TL // 141.12 TL

KARA KAMÇI BURSA AT YARIŞI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ.