PEGGY BUNDY: Yarış hayatının ilk birinciliğini Bursa'da 1900 metre mesafede alan safkan, Eylül ayının son haftasından bu yana katıldığı 11 mücadelede ikiliden üç defa düştü. Aprantisi Halil Yolaçıcı ile iştirak ettiği yarışlarda elde ettiği neticeler dikkate alındığında ikilinin ne kadar uyumlu olduğu da ortaya çıkıyor. Son koşusunda benzer grupta üçüncülük elde eden kısrak, aprantisinin idaresinde İstanbul iç pistinde gerçekleştirdiği 1000 metreyi 1.04 rahat işinde formda olduğunu gösteriyor. Bugünkü rakiplerinin uygun olduğunu düşündüğüm bu mücadeleyi ağır kilosuna rağmen kazanmasını bekliyorum. 

PITIR: Uzunda kaybettiği Hızlı Ahmet'i kısa mesafede mağlup etmeyi başaran Pıtır, o kalitede bir rakibini geçerek potansiyelini de ortaya koymuş oldu. Orjin bakımından mesafe ayırt etmeyeceğine inandığım safkan, jokeyi Halis Karataş'ın da artık kendisini çok daha iyi tanıyor olmasıyla bugün de birinciliğe yakın duruyor. 

Bugün burada Pıtır'a rakip olarak gördüğüm safkan ise Fırat Baba olacak. Şablonum uygun olduğu için geniş kuponda yüksek ikramiye peşine düşmek mantıklı olacaktır. Fırat Baba, Adana'da bundan birkaç koşu önce grup 2'de dördüncü olurken kazanan Aryaliva'nın iki boy gerisindeydi. Daha sonra grup 3 yarışta uzun mesafede etkisiz kaldı. Son olarak ise ağır kilo ile kazanmasını bildiği bir handikap mücadeleye katıldı. Aslında Adana'da dördüncü koşudaki handikap yarışa kaydı vardı ve ben orada koşması hâlinde banko yazmayı düşünüyorum. Fakat sahiplerinin burayı tercih etmesi dikkatimi çekti. Üstünde de Kocakaya'yı görünce Pıtır'ın eksik koşması durumunda kazanacağına ikna oldum. 

*KOCAELİ AT YARIŞI İSTATİSTİKLERİVE GALOPLARI*

ESTİGEÇTİ: Bu grubun üstünde bir kısrak olduğu su götürmez bir gerçek. Son dördüncülüğü incelendiğinde Berengül, Sanberk ve Göldem'in arkasında bitirirken Romanolur ve Sanay'ı geçmişti. Bugünkü rakiplerinin arasında ise bahsi geçen kısraklara güç ve potansiyel bakımından yaklaşabilecek bir isim görünmüyor. Yalnızca, Estigeçti çok kötü koşar ya da startta filan kalırsa kazanabileceğine inandığım rakibini geniş kuponda değerlendirip bekleyeceğim. 

Bugünkü Kocaeli programında banko olabileceğini düşündüğüm üç safkanın kazanması durumunda yüksek bir ikramiye beklemiyorum. Pıtır'ın Fırat Baba tarafından az da olsa geçilme ihtimali olduğunu düşünüyorum. Aksi durumda paramızı kurtarırız gibi geliyor. 

Not: Fırat Baba'nın numarası 3 yerine 4 yazılmıştı. Düzeltildi. 14.53

Foto Finiş Kocaeli Altılı Tahminleri

9.4.1.2.3.5.8.10
1.3.2.4.6.7.5.8
1 PEGGY BUNDY BANKO
6 PITIR // 3
1 ESTİ GEÇTİ // 8
5.1.2.8.6.12.9.10

35.84 TL // 143.36 TL