DELAWERA: Yarış hayatının ilk koşusunda fazla dillenen bir safkandı. Ancak o gün ikincilikten öteye geçememişti. Bugün daha hazır gireceği mücadelede, artan yarış tecrübesi ile kazanmaya yakın duruyor. Son yarışında Akınbeyi'ne geçilen Arkadaş da iyi orjinli bir tay. İlk startında sürdirek favori olarak koştuğu jokeyi Halis Karataş idaresinde yeniden piste çıkacak olmasıyla değerlendirilebilir. Son olarak ise yeni gelen kuralla kilo verilen ve 61 kg ile piste çıkacak olan grubun en tecrübeli ismi Rüzgar Çocuk geniş kuponlara ilave edilebilir. 

GÖLDEM // MY SULTAN: Göldem katıldığı 1800 metre mesafeli koşuyu rahat kazanmıştı. Ardından yeniden kısa mesafeye döndü ve üçüncü oldu. Bugün 1900 metre mesafede boy gösterecek olan safkanın en ciddi rakibi olarak Hali Karataş'la piste çıkan My Sultan görünüyor. İlerleyen yaşına rağmen etkili koşmaya devam eden kısrak son olarak uzun mesafede erkek rakiplerini sürklase etmişti. Fakat yine de Tolga Yıldız'ın tek yarış için kalkıp geldiği Göldem bende daha ön planda. 

HIZLI AHMET: Söylenecek pek bir söz yok. Daha önce koşup uzak ara fark yaptığı rakiplerine bugün de göz açtıracağını sanmıyorum. İdman pistinde formunu muhafaza ettiğini de gösteriyor. Uyumlu jokeyi ile toplaya toplaya ilerlemeye devam edecektir. 

Foto Finiş İzmir Altılı Tahminleri

2.6.1.5.4.7
5 DELAWARE // 1.7
2.4 // 6
1 HIZLI AHMET BANKO
1.5.2.3.4
11.1.3.5.4.10.8.13

33.6 TL // 151.2 TL