LUCKY NEKO: İlk koşusunda galop yaparcasına bir birinciliğe uzanan safkan, idman pistinde gerçekleştirdiği 1000'i 1.00, 1200'ü 1.13 şeklindeki dereceli işleriyle formunu koruduğunu da gösteriyor. Bir kez daha Halis Karataş idaresinde piste çıkacak olan Lucky Neko, sertleşen rakiplerine rağmen favori olmayı hak ediyor. 

PEEKABOO: Geçtiğimiz günlerde Handikap 21 koşudan silinmişti ve o gün ekürisi Azmantor, o koşuyu çok rahat kazanmıştı. Daha önce, daha hafif kilolarla geçtiği rakipleriyle bu defa kilo kiloya mücadele edecek olsa da hem jokeyi Kocakaya'nın tercihi, hem yarışın süratli gidecek olması, hem de mesafeye yatkınlığı ile favorim. 

ROMANI KALİBRE: Yarış hayatının ilk koşusunda startla beraber liderliği alıp düzlüğe oldukça sermayeli bir şekilde çıkmış ve rahat bir birinciliğe uzanmıştı. Safkanın kardeşi Zillion'un Açık yarış birinciliğinin yanı sıra grup koşularda da etkili koşuları bulunuyor. İyi ellerde hazırlanan Romanı Kalibre'nin idman pistindeki görüntüsü de formunu koruduğunun göstergesi. İkinci startında da kazanmaya yakın görüyor ve banko öneriyorum. 

SENSİZİM: Kısa vadeli, grup ve açık koşulardan sonra iki ay dinlendirilip piste çıkartıldı. Katıldığı koşuların birinde mesafe kısaydı, diğerinde ise buradaki rakibi Ananiashvili'ye geçildi. Bu kez hazırlık bakımından daha dikkat çekici durumda olan safkan, sürprize de müsait grupta ilk atım.

FIRTINAKASIM: Daha önce bu gruptaki birçok rakibini geride bırakmayı başarmıştı. Bugün apranti ile start alacak olmasının onun biraz geri planda kalmasına sebep olduğunu düşünüyorum. Fakat bu koşuda istediği her şey mevcut. Tolgahan Keresteci de son dönemin en başarılı aprantilerinden biri. Yatkın olduğu mesafede kazanmasının normal sonuç olacağını düşünüyorum. 

Günün son ayağı olan maiden mücadelede ise ağır kilosuna rağmen Memduha Hanım favorim. Maidende kaldıkça kilo alacak olan bu kısrak için veda vaktinin geldiğine inananlardanım. Elbette, son koşusunda 200'den fazla ganyanı ile ikincilik elde eden Dağ Panteri, istikrarlı safkan Rapit, iki yarış önce bugünkü jokeyi ile yaptığı üçüncülük dikkat çekici olan Jetkız, Akın Sözen'in ısrarla bindiği Manasınanası ve Çalıcıoğlu ekürisinin Safranbolu isimli safkanı bu ayak için yeterli gibi görünüyor. 

Foto Finiş İstanbul At Yarışı Tahminleri

6.5.1.2
2.1.3.4.5.6
3 ROMANI KALİBRE BANKO
3.5 // 6.2.4 
2.1.7
1.4.10.8.9.11

67.2 TL // 168 TL