LAST CONQUEROR // MENDOZA: Her yarışında formunu bir adım yukarıya taşıyan Last Conqueror, kısa mesafede adından sıkça söz ettireceğe benziyor. Bugün son yarışına göre 6 kg daha hafif koşacak ve bunun da derecesine yansıması beklenebilir. Ağır kiloyla dahi burada koşan birçok rakibinden daha iyi dereceler çıkardığını unutmamak lazım. Mendoza ise kariyerine çok iyi bir başlangıç yapıp sonrasında sert gruplarda gözden kaybolan bir taydı. Bugün yeniden alt gruba gelmiş ve 10,5 kg dezavantajla koşacak. Jokeyi ile uyumu da dikkate alındığında ön sıralarda şans tanınması gerekiyor.

BESTEKAR // TOROSDAĞI: Grubun kalite isimlerinden olan Bestekar, daha uzun mesafelerde daha başarılı bir grafik çizse de bu mesafelerde de oldukça başarılı koşuları var. Hatta dokuz birinciliğinin altısı kısa mesafede. Bugün de denk grupta mücadele edecek olan safkanın öne yakın koşup düzlükte ataklarına hız kazandırıp rakiplerine üstünlük kurabileceğini düşünüyorum. Her yıl bu dönem seriye bağlayan ve soğuk havaları seven Torosdağı, istikrarlı yarışlar yapmaya devam ediyor. Bu yarışların son demleri olduğunu da söyleyebiliriz çünkü ısınan havalar formunu epey düşürüyor. En son 2019 yılında düzenlenen bu mücadelenin son galibi olan Torosdağı'nın sevdiği mesafede bugün de öne düşüp beyaz bayrak ayna yapmayı denemesini ve sonlara dek direnmesini bekliyorum. 

VILLAGE HOOF: Bugünkü mücadelede öndeki temponun tam da Village Hoof'un istediği seviyelerde tutulacağını düşünüyorum. Hem Airman hem de Parion öne sarkıp tempoyu belirlemek isterken doğal olarak tempoyu yükseltecekler. Daha önce benzer güçte rakiplerini geçmeyi başaran safkan, bugün de etkili sprinti ile sonuca gidecektir. 

Foto Finiş Bursa At Yarışı Tahminleri

7.3.8.6.4.1.2 // 5.9
5.1.4.3.7.2
3.1
5.1.3
3 VILLAGE HOOF BANKO
2.5.4.1 // 13.10

70.56 TL // 136.08 TL