OVA KARTALI: Ova Kartalı son koşusunda çok sürpriz durumdayken Hasan Kurtuluş'un şablonunda az atta ve güçlü rakipler yanında önermesiyle dikkatimi çekmişti. O günkü üçüncülüğü beni şaşırtırken notlarım arasına almama sebep oldu. Bu yarış öncesinde de dikkatli bir biçimde inceledim. Diyarbakır ve Urfa'dan tanıyan jokeyi Ferit Yardımcı deklare olmuş. Geçen yıl Ankara'da Kara Mustafa'ya yarım boy farkla kaybetmiş ki o koşudan üç hafta sonra Kara Mustafa, Grup 1 mücadelede ikinci olmuş. Katıldığı son çim koşusunda ise Özyel'e yine potoda geçilmiş. Fakat bu ve benzeri atları geçtiği birçok yarış mevcut. Bugün gerilerde kaldığını düşünüyorum. Yarışın sürprizini yapmaya aday.

Vedat Abiş, son dönemde yukarıya doğru çok iyi bir ivme yakaladı. Bugün de epey şanslı atlara bindiği söylenebilir. Bunlardan biri de Ildır Esintisi. Burada en dikkat çekici nokta, iki yarış arka arkaya kazandığı Pala Salih'ten inmiş olması. Bildiğiniz üzere Ildır Esintisi çim pistte oldukça başarılı bir safkan ve 1900 metreye kadar da başarılı bir isim. Bugün gidişatın da lehine olacağını düşünüyorum.  

DELİ TAHİR: Deli Tahir, Özcan Yıldırım'ın berbat binişinin ardından Ahmet Çelik'le zorlanmadan kazandı. Bugün benzer rakiplerle koşuyor ve yarış da istediği gibi süratlenecek. İdman pistinde çıkardığı 1000 metreyi 1.02 rahat ve 800 metreyi 51 çok rahat derecelerini yarışına yansıtarak üst üste ikinci birinciliğine ulaşmaya yakın. 

RISING SORY: Çim pistte oldukça etkili bir isim. Bu gruptaki tutarsız ve formsuz atları düşündüğümüzde kumda gördüğü iki koşunun ardından nefeslenmiş ve toparlanmış olmasıyla kazanması beni şaşırtmaz. Ayrıca burda rakip olarak görünen safkanların dişi olması da işine gelecektir. Jokeyinin yakından tanıdığı safkandan bugün birincilik bekliyorum. 

Ildır Esintisi yarıştan çıkartıldığı için şablon yayınlanmadan önce silinmiştir. 

Hasan Kurtuluş'un Adana tahminleri için tıklayınız. 

Foto Finiş Adana At Yarışı Tahminleri

2. ALTILI

8.3.1.11.7.10.2.4
8.11.12 // 4.2.7
9.8.3.11.1.13.7.12
5 DELİ TAHİR BANKO
10 RISING SORY BANKO
10.7.6.4.12.2

80.64 TL // 161.28 TL