Bugün Adana'da ters bir banko ile ikramiyeye uzanmaya çalışacağım. Güzel bir program var. Türk atçılığı açısından önemli bir koşu olan, Gazi için ufak tüyolar alabileceğimiz Tendürek koşulacak. Hepimiz için güzel ve hayırlı bir gün olmasını dilerim. 

POWER RHYTHM // POPULAR CITY: Grubun iki kalite safkanı konumundaki Power Rhythm ile Popular City, benim bu ayakta tercihlerim olacak. Power Rhythm, yarış hayatının ilk koşusunda kolay bir birinciliğe uzanmıştı. Kıraloğlu Ekürisi'nin de aradan sonra koşan safkanı Uğurtay, geçtiğimiz hafta Halis Karataş ile çok rahat kazanmıştı. Hatırlarsanız o da bir yarış koşmuş, kazanmış ve geri alınmıştı. Power Ryhthm'in de benzer bir performans sergilemesi beklenebilir. Popular City ise geçtiğimiz sene iyi gruplarda başarılı yarışlar yapmıştı. O da aradan sonraki ilk yarışına çıkıyor. Orjin bakımından uzun mesafeye daha yatkın bir tay olsa da ilgilileri tarafından daima kısa mesafede deneniyor. Ancak buna rağmen aldığı neticeler bu grup için yeterli ölçüde iyi. Ahmet Çelik deklaresi de göze çarpan safkan bence bu koşuda potoyu önde geçmeye aday olan iki safkandan biri. 

SAVAŞ BEY // DEM DEM: Bundan iki yarış önce 1400 metre mesafede Puro'ya boyun farkıyla geçilirken Red Tornado'yu geride bırakmıştı. Safkan bir Victory Gallop temsilcisi ve annesi Lyric, daha çok kısa mesafede başarılı olan bir kısraktı. Savaş Bey'in 1900 metre mesafedeki ikinciliği de bu açıdan önemli çünkü form durumunun ne kadar iyi olduğunu anlamamıza yardım ediyor. Dem Dem ise çok sürpriz konumdayken yorum yazarak favori önerdiğim bir safkan. O gün aprantisi ile kazandığında buna benzer rakipleri vardı. Hatta Savaş Bey de ikinci olmuştu. Fakat o kaydettiği aşama ile bugün favorimiz. Dem Dem ise devam eden formu ile en yakın rakip olarak görünüyor. 

CAGNER // BURGAS: Cagner, bir anda yakaladığı yükselişle,  ağabeyi Cooger gibi kalite bir safkan olduğunu gösterdi. Tabii ki henüz gerçek şampiyon adaylarıyla karşılaşmadı. Bugün de öyle bir rakibi yok ve bu tip gruplarda tereddütsüz favori olarak yazılabilecek bir isim olduğunu da gördük. Aradan sonra bu mesafede pek de zorlanmadan kazanan Burgas da ümit vaat eden isimler arasında gösterilebilir. Bugünkü temponun da yüksek olmasını beklediğim için Cagner'a çok ciddi rakip olacağını düşünüyorum. 

MISS KARNELYAN: Adana'da kum pistte gerçekleştirdiği başarılı yarışlardan sonra Ankara'da çime çıkartılıp grup koşularda iyi neticeler almış bir kısrak. Ayhan Kurşun'la da beş yarışa katılıp bir defa kazandı. Uzun mesafeyi seven kısrağın dinçlikle gireceği ve temponun da istediği gibi olacağı bu mücadelede kazanmasını bekliyor, banko olarak öneriyorum. 

ÇİLİNGİR: Şimdiye dek dört kez piste çıkan safkanın elle tutulur bir orjini var. Akyaka ile eküri olarak başladığı kariyerine ara vermek zorunda kalıp fena sayılmayacak bir geri dönüş yaptı. Bundan birkaç yarış öncesinde sert grupta kısa mesafede yaptığı altıncılık çok dikkat çekiciydi. Daha sonra uzun mesafede de iyi koşup beşinci oldu. Daha yatkın olduğuna inandığım mesafede etkili jokeyi ile ilk birinciliğine uzanabilecek durumda görünen Çilingir, ilk birinciliğine uzanabilir. 

NALKAPON DAYI'NIN ADANA TAHMİNLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Foto Finiş Adana Altılı Tahminleri

7.5.4.3.1.6.8.2
3.5
6.2 // 3.12.7.4
3.2.4
7 MISS KARNELYAN BANKO
16.2.7.8.17.5.9.3

53.76 TL // 161.28 TL

TURFFONTEIN TAHMİNLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ.