Nasılsın yeğenim, iyi misin? Bakıyorum da her gün altılıyı bulmam bazı kesimlerin gözünden kaçmamış. Bankolarımı tartışanlar peşimde pervane olmuş. Gücümün farkına varıp sayfamı doldurmuş. Hoş geldiniz yeğenlerim. Benim kapım herkese açıktır, haberiniz ola. 

Dün mahallede cümbüş vardı. Önce bakkala gidip çükilota aldım. Yolda gördüğüm bütün çocuklara verdim. Onlara "Babana kahvede onu beklediğimi söyle." dedim. Çükilotayı alan eve koştu. Sonra kahveye gittim. Çaykur Rıza, sinek avlıyordu. Beni görünce hemen ellerini ovuşturup yorgunluk kahvemi ikram etti. Yanında da lokum vardı. Ona döndüm, "Bana bak Çaykur, birazdan burası ana baba günü olacak. Hürmette kusur istemem. Çaylar taze olsun. Yoksa bir daha yüzümü göremezsin, haberin ola." dedim. Emrin başım üstüne Nalko Dayı, deyip hemen tezgahın başına geçti. Demlikleri boşaltıp taze çay demledi. 

Biraz sonra kapıda Çekmece Çetin göründü. Sonra Dübel Arif, Yancı Hikmet geldi. Büllük Adnan'la Çarkıfelek Orhan da fırsatı kaçırmamıştı. Emekli takımı, mahalle takımı derken kahve doldu taştı. Herkes merakla ne söyleyeceğimi bekliyordu. Ama ben sükunetimi korudum yeğen. Çaykur Rıza biraz çay satsın diye bekledim. Sonra herkesi kahvenin dışına çıkardım. Cebimdeki tutmuş İzmir kurgusunu büyük bir kağıda yazdım. "Bunu not alın, cebinizi şişirin, Ramazan yaklaştı." dedim. Sevinç çığlıkları Vaşinton'dan duyuldu yeğenim. 

İlk iki ayak koşulduğunda herkes ilk müthiş bankomun gelip gelmeyeceğini merak ediyordu. Bir tek Büllük Adnan'la Çarkıfelek Orhan'da ses yoktu. İkisini şöyle bir süzdüm. Onların favoriyi banko yazdığını anlamam uzun sürmedi. Yarış koştu, bankom kazandı yeğen. Tezahüratlar ortalığı yıktı geçti. Sonra ani bir karar aldım. Herkesi kahvenin dışına çıkardım. İçeri girmek isteyenler yatırdığı kuponu gösterecekti. Bankomu yıkan varsa eve postalanacaktı. Mahalle takımından Goril Osman'ı kapıya diktim. Yanına da Fil Bülent'i verdim. Erkete Orhan yeğenim kuponları kontrol etti. Tam düşündüğüm gibiydi yeğen. Büllük Adnan'la Çarkıfelek Orhan, bankomu yazmamıştı. Onları kahveye sokmadım. Beşinci ayaktaki bankomdan adım soyadım gibi emindim. Bana bomba lazımdı. Ne de olsa iki ayakta hepsini yazmıştım. Son ayağa geldiğimizde büyük bir sessizlik vardı. Yarışın sonlarında Mehmet Kaya yeğenimin bindiği ata büyük tezahürat yapıldı. Doğru ganyancıya gittik. Bizi kapıda bekliyordu. 386 kupon vardı yeğen. Bütün mahalle oynamıştı. Beni görünce ceketini ilikledi. Kuponları tek tek tahsil ettik. Arkamızdan su döktü. Kapıdan çıktığımızda beni omuzlarına alıp ultra lüks evime kadar götürdüler. Kalabalığı gören Cilberto'yla Federiko, başıma bir şey geldi sanmışlar. Federiko çatıdaki kanasın başına geçmiş. Cilberto da otomatik tüfekle kapıya çıkmış. Onlara elimle sakin olun işareti yaptım. Rahat bir nefes aldılar. 

Sen bunları boş ver yeğen. Üstün altılı bilgimle hazırladığım müthiş Adana kurgumun tadını çıkar. Gözlerinden öperim, şansın bol ola. 

Nalkapon Adana At Yarışı Tahminleri

1. ALTILI

6.7.4.3.5
9.6.5.2
3 MACAU BANKO
6 PÜR DİKKAT // 5.9
5.1.4.6.8.7
5.6.4.3.2.10.9.11.15.8

84 TL

2. ALTILI

6 PÜR DİKKAT // 5.9
5.1.4.6.8.7
5.6.4.3.2.10.9.11.15.8
2.4.3.7
6 GARDAL GÜLÜ BANKO
7.
4.12.15.5

84 TL

Hasan Kurtuluş'un Adana tahminleri için tıklayınız.