Türkiye Jokey Kulübü'nün resmî yayın organı TJK'da o kadar saçma, o kadar içi boş programlar var ki artık dayanamayıp bu içeriği yayınlamaya karar verdik. Öncelikle, program için düşündüğümüz ismi söyleyerek başlayalım ve ardından içeriği ile ilgili detaylara girelim. Evet, üzerinde fikir birliğine vardığımız isim şu: Perde Arkası

Peki, nedir bu Perde Arkası? Nasıl bir içeriğe sahip olmalıdır. Olaya yarışsever gözüyle bakan herkesin bizimle aynı niyette buluşacağından eminiz. TJK'da ay sonu maaş bekleyen tilkiler de, saat başı para alan katılımcılar da buna kafa yormaz. Onlara "Çıkın ekrana yiyebildiğiniz kadar ot yiyin, tıkandığınızda programı bitirin, kaç saat geçmişse saatlik ücretinizle çarpıp payınıza düşen miktarı alın." deseler, onlar zaten, "Yok" demez. Yani iş başa düştü, bize düştü. 

Şimdi dilerseniz, sizin için programımızdan bahsedelim. Bir yarışsever olarak şu anlatacaklarımıza ne kadar ihtiyacınız olduğunu daha iyi anlayacaksınız. Hafta içi yayınlanan her programda aynı koşu görüntülerini kahve muhabbeti yaparak yorumlamayı bırakıp bizim tavsiyelerimize uyarlarlarsa hem yarışseverler için hem de onlar için daha yararlı olacaktır. 

PERDE ARKASI PROGRAMI TASLAK İÇERİĞİ:

Perde Arkası isimli programdan beklentilerimiz şu şekilde: 

1-) Yarış içerisinde nalı ya da kamçısı düşen, hafif sakatlanan, kanaması olan atlar hakkında bilgi verilsin. 

2-) Atların koşulardan çıkartılma sebepleri açıklansın. Çünkü her yarışsever TJK resmî sitesindeki komiser raporlarını açıp okumuyor ya da nasıl ulaşacağını bilmiyor.

3-) O hafta içi stili dışı koşan, koşmak zorunda kalan, istediği yarışı yapamadığı düşünülen, hafif de olsa faule maruz kalan veya koşu içerisinde yol bulamayan safkanların katıldığı koşuların tekrarı gösterilsin ve analizi yapılsın. 

4-) Sahadan son dakika bilgileri yarışsever ile paylaşılsın. (İdman pisti programında her atın son galobu gösteriliyor.) Yaptığı iyi galop, ekranlara yansımayan atlar varsa onlar da gündeme getirilsin. 

5-) Sakatlığı koşmasına engel teşkil etmeyen safkanların bu sakatlıklardan kurtulup kurtulmadığı hususunda bilgilendirme yapılsın.

6-) Favori olmasına rağmen kazanamayan ve bu durum (jokey hatası, faul vs.) yarış videosuna bariz şekilde yansımayan atların ilgilileri ile canlı bağlantı kurulup sebebi öğrenilsin. 

TJK TV'de oturduğu yerden para kazanan, saat doldurmak için muhabbeti uzattıkça uzatan yorumculara sesleniyoruz: Artık aynı koşuları üç dört farklı programda temcit pilavı gibi ısıtıp ısıtıp önümüze koymayı bırakın. Yarışsevere faydalı olacak işler yapın. Yapın ki perdeyi kapattığınızda sizi ayakta alkışlayalım.

Değerli yarışsever dostlarımız eğer sizin de aklınızda bu konuya ilişkin fikirler varsa yorum bölümünden yazmanızı rica ediyoruz. Okumak için zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.