AKÇATI // ADAMIN KRALI: Her iki safkanın da elde ettiği son ikincilik çok başarılıydı. Akçatı, uzun aradan sonra pistlere dönmüştü. Adamın Kralı ise ilk koşusuna göre harika bir performans sergiledi. Bugün de bu iki safkanın birincilik mücadelesine sahne olacağını düşündüğüm bir yarış var. 

NO REGRET: Kum pistte oldukça başarılı işlere imza atan safkan, bugün aslında Grup 3 Fevzi Lütfü Karaosmanoğlu Koşusu'na da kayıtlıydı fakat benim anladığım kadarıyla bu kayıt, pistin dönmesi ihtimali göz önünde bulundurularak yapılmıştı. Çünkü çim pistte çok başarılı olacağını şahsen ben düşünmüyorum. Zaten hazır olan safkanı çim yarışına koyup yağmur yağmasını beklemek yerine garanti bir koşuya hem de Halis Karataş'la deklare etmek oldukça akıllı bir seçim. Zayıf grupta kazanmasını bekliyorum. 

ŞEBNEM HANIM: Günün en istikrarsız atlarının bir araya geldiği mücadelede  Şebnem Hanım, form bakımından en göze çarpan safkan. Son iki üçüncülüğünde de formda rakiplere geçildi ki olan ikinci olan iki safkan da maidenden çıktı. Bu açıdan bakıldığında Şebnem Hanım'ın da bugün maidene veda etmesi beklenebilir. Barış Kurdu'nun da ısrarlı bir biçimde bindiği safkan, alternatif tekim. 

NESTOR: Grubun en kaliteli safkanlarından biri olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. İstanbul'daki son iki koşusunda Gökhan Kocakaya ile başarılı yarışlar yaptı ancak esas jokeyi Ahmet Çelik. Kantarmasını daha iyi tanıyor. Bugünkü gibi stili rakipleri olduğunda nasıl koşacağını çok iyi biliyor. Nerede yürüteceğini, nerede bekleyeceğini iyi analiz ediyor. Bu yüzden de bugün onun binmesi çok daha fazla güven veriyor. Tam bir taktik savaşı olan bu koşuda, saydığım sebeplerden dolayı  favorim. 

KOCAOĞLAN: Kocaoğlan, Halis Karataş'la bir defa koşup kazandı. O gün açık ara potoya uzanmıştı ancak rakipleri bir alt gruptu. Bu defa sert rakiplerle koşacak ancak form durumu ve jokeyi göz önünde bulundurulduğunda favori hanesinde değerlendirilmesinde bir sakınca görmüyorum. 

ÇIKAN ATLARA GÖRE GÜNCELLENMİŞTİR. 12.24

Foto Finiş İzmir At Yarışı Tahminleri

1. ALTILI

4.1.5
5 NO REGRET BANKO
8 ŞEBNEMHANIM // 3.2.7.5
8.7.12.5.6.10.11.2.1.3
3.9.6
1.2.7.5.6

31.5 TL // 157.5 TL

KARA KAMÇI'NIN İZMİR TAHMİNLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ.