Hasan Kurtuluş

DORTMUND - ALBERTO

Aradan sonra bir döndü, pir döndü. Tuta tuta, güle oynaya kazandı. Bugün de değişenbir şey olacağını sanmıyorum. Formunu koruyor, rakipleri uygun. Elbette Alberto gibi bir tehlike var ama daha ne kadar o piti piti yapacağız bilmiyorum. Starttan çıkacak mı, çıkmayacak mı? Bekle dur. Bugün oyumu diğer atlarla beraber çıkmayacaktan yana kullanıyorum. Bize bunu reva görenleri de Allah'a havale ediyorum. 

GAZINÇ - GÜVENAĞA

Ne zaman kazanacak merak ediyorum. Her yarışında sonlarda bir şekilde teslim oluyor. Tsarigard'a, Bilginkadir'e sonlarda kaybetmişti. Bugün bu aprantisiyle bu şanssızlığını yenebilir. Güvenağa, idman pistinde parıl parıl parlıyordu. Zımba gibiydi maşallah. Zaten dün Urfa'da yapılan açık yarışa götürmekten de son anda vazgeçtiler. İyi hazırlanması tesadüf değil. Mehmet Salih Çelik kardeşimin ustaca bindiği bir safkan. Kısa mesafede starttan ok gibi fırlayıp beyaz bayrak ayna yapması şaşırtmaz.

ES ES HATUN

Geçen yarışında kaçtı ama bitiremedi. O gün mesafe uzundu. Bugün 200 metre kısaldı. Kurtellerin Deryadeniz'i son yarışında bize saç baş yoldurmuştu. Es Es Hatun, ondan daha çok güven veriyor. Mustafa Kemal Kumbasar kardeşim de istikrarlı bir şekilde yoluna devam ediyor. Jokey olduktan sonra da fena işler yapmadı. 

MANDALORIAN - TRON

Mandalorian, aynı mesafede Sakarya Koşusu'nda Akın kardeşimle beşinci olmuştu. Bir yarış gördü. En geri bitirdi. Fakat bugün ortam başka, mesafe tam, pist tamam. Tron da Karayel Koşusu dördüncüsü. Onun da kum koşularına çok aldanmamak gerekiyor. Dana çimini de sevmişti. Önceliği ikisine vermekte yarar var. 

AFRİKAANDER - OVA KARTALI

Afrikaander, bugün önde temposunu koyacak. Buna kimsenin itirazı olacağını sanmıyorum. Ama bu atın da 1400 üstü birinciliği olmaması endişe verici. Bu yüzden ben Ova Kartalı'nı yazacağım. Şöyle bir geriye gidelim. Bu at neler yaptı bakalım. Geçen sene Karamustafa'ya potoda kaybetti. O gün Yırtlaz'ı, Döver'i geçti. Özyel'e potoda geçildi. Birkasım'ı, Özpar'ı, Temizkaan'ı geçti. Bu sene Adana'da katıldığı tek yarışta. Bildenhan arkası dördüncü olurken formda Oğlumserkan'ı geçti. Artuklu, Taşkır da cabası. Uzun zamandır Urfa'da yaptığı iyi yarışları da yok sayamayız. Günün bombasını patlatabilir. 

POETIC CHARM - REINA DE DIAMENTES

Poetic Charm'ın son beşinciliği fena değildi. O günkü tempo aleyhine olsa da iyi koştu. Bu defa iyi yer tutması halinde netice alabilir. Bugün gözden kaçtığını düşündüğüm Reina De Diamentes'e de değinmeden olmaz. Son üçüncülüğü harikaydı. Bugünkü tempo da tam istediği gibi olacak. Kilo ağır, mesafe biraz kısa, apranti biniyor. Yoksa korkulmadan banko yazılabileceği rakiplerle karşılaşıyor. 

Hasan Kurtuluş Adana Altılı Tahminleri

9 DORTMUND BANKO
3.4.1.2.5.8.9
3.1 // 7.8
8.7.3.6.10
2.6
5.1.6.4.8.3.11.2

78.4 TL // 156.8 TL

Nalkapon Dayı'nın Adana tahminlerini görmek için tıklayınız