TJK, Ne Oldu Bizim Yarış Videoları?

 


TJK, eskiden yarışseveri kaale almıyordu. Sihirli Kantarma olarak bunu bir nebze olsun değiştirebildik. Artık, yarışseverin sesi olduğunu bildikleri sitemizi yakınan takip ediyor, yaptığımız ikazları dikkate alıyorlar. Muhtemel tablosundaki değişiklik ve yabancı yarışlarda getirilen yenilik bunlardan bazıları. Bizler sesimizi yükselttikçe onlar istediklerimizi yapmak, daha doğrusu, hakkımızı vermek zorunda kalacaklar. Yeter ki siz susmayın, biz susmayalım. 

TJK, baskılarımız sonucunda ABD yarışlarına ilişkin yarış videolarını yayınlamaya başladı. İyi, güzel, hoş fakat biz bahis oynatılan bütün yabancı yarış programlarına ilişkin verileri istemiştik. Yakında İngiltere için de aynı uygulamaya başlayacak, dediler. Tamam, dedik. Bekledik, bekledik, bekledik... Bir gün geçti, hafta oldu, ay oldu. Ortada ne video var ne de bir başka veri. Eeee... Nerede bizim yarış videoları? 

Singapur, Hong Kong, İtalya, Afrika, Danimarka, Belçika, Arjantin... Oynat oynat bitmiyor. Sabaha 9, gece 2. Yabancı yerli, yerli yabancı. Bir oradan, bir buradan. Bir sağ cebimizi, bir sol cebimizi. Bıkmıyorlar, usanmıyorlar. Utanıyorlar ama. Çünkü utanmasalardı, o 7 saatlik arayı vermezlerdi. 

Dün bir yarışsever dostumuz yazdı. Erken uyanmış. Belki şansım tutar, sayısal misali şu Singapur'a kupon yapayım, demiş. Her şey iyi güzel. Start verilmiş, koşu başlamış. O da ne!? Bizim spiker uyuyakalmış, yarış yabancı dilde koşuyor. Bu kadar sorumsuzluk olur mu yahu? Yarışsevere "Sen adi bir kumarbazsın!" demekten ne zaman vazgeçeceksiniz? 

Bu ülkede at yarışları sittin sene genel kabul görmez. Hele ki Serdal Adalı ve ekibi işbaşında olduğu sürece yarışsever olmak kumarbaz olmaktan ayrılamaz. Otur yerine kardeşimi sen bir kumarbazsın. Annen bir akrabana ya da tanıdığına "Bizim oğlanın da bir kötü huyu var, at yarışı oynar." dediğinde bükülen boynunun sebebi, şu anki TJK yönetimidir. Ha! O akrabanda da sayısal, şans topu, milli piyango, ne ararsan vardır. Onlar şans oyunu bak, kumar değil. At yarışı bu, kumarın kralı. 

Bütün dünyada sosyal bir faaliyet olan at yarışları ülkemizde kumar olarak görülüyor. Hazin ama gerçek. Peki, TJK, bu algıyı yıkmak için ne yapıyor? Hiçbir girişimi yok. Kocaman bir sıfır. 

Konuşuyoruz, yazıyoruz, çiziyoruz. Eleştiriyor, uyarıyoruz. Biz elimizden geleni yapıyoruz. Bu düzen değişir mi? Bizce zor. İnşallah, yanılan taraf oluruz. 

Haydi benim güzel yarışsever kardeşim, seni daha fazla tutmayalım. Sabah 9'da Singapur var. Saati kurmayı unutma. TJK Amca'mız kızar sonra. 

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Lütfen yorum yazarak düşüncelerinizi bizimle paylaşın.