Serkan Yaşar'dan İzmir'e 3 Banko!

Serkan Yaşar

MY MOONSHINE: Aralık ayında kendinden yaşça büyük ve güçlü atlarla koştuktan sonra bu yıla da sert grupta başlayan safkan; Greyocaen ile Ökehan'ın ardında üçüncü olurken Emperor Sion ile Aksakallı'yı geçmeyi başarmıştı. Aralık ayındaki beşinciliği de fena sayılmazdı. 1600 metre üzeri pek koşmayan My Moonshine'ın annesi Aslıgibi, İzmir ve de Ankara'da, uzun mesafede kumu söküp atıyordu. My Moonshine'ın bu kez karşılaşacağı grubu epey zayıf bulmamdan ötürü, yatkın olduğuna inandığım mesafede banko olarak değerlendireceğim. 

Murat Kaya'dan her ayağı yorumlu Southwell tahminleri yayında!

HIZLI AHMET: İzmir'de katıldığı Grup 3 koşuda neredeyse bu grubun aynısını uzak farkla ayırırken Hızlı Ahmet'in form durumunda herhangi bir gerileme olmadığı 60 kg'la yaptığı çalışmalarındaki derecelerinden çok net bir şekilde anlaşılıyor. Zaten buraya daha önce sınıf yarış koşmuş bir rakibinin gelmemiş olması da eğer bir aksilik yaşamazsa kazanacağının en açık belirtisi. Hatırlarsanız dün Adana'da aynı şartlar altında koşulan grup 2 yarışa sınıf yarışa katılmış birkaç safkan dışında ipini koparan gelmişti ve de netice olarak bir plase, iki sürpriz at potoya girdiler. Bugün burada rakiplerinin ikincilik mücadelesi yapacağını düşünüyorum. 

Hedefi 12'den vuran istatistiklerimize bakmadan çıkmayın!

BÜKENTAY: Selkut'un ve de Tangöze'nin ana baba bir kardeşi olan Bükentay, henüz kendisini tam olarak gösterememiş olsa da güçlü rakipleri arasındaki son iki yarışı da çok başarılıydı. Bugüne dek ortaya koyduğu görüntü de safkanın uzun mesafe kum yarışlarında daha başarılı olacağı yönünde. Ben Bükentay'ın son koşularından ziyade idman pistinde 800'ü 54 yaparken Pıtır gibi bir rakibine fırsat vermezken, hatta sonlarda biraz da ayırırkenki rahatlığından bahsetmek istiyorum. Form olarak epey ilerlemiş görünen safkanın bugün rakiplerine göre sahip olduğu kilo avantajını en iyi şekilde kullanıp ideal mesafesinde ilk birinciliğini alacağına inanıyorum.

Nalkapon Dayı'nın müthiş İzmir kurgusunu görmek için tıklayınız.

İZMİR ALTILI KURGUM

KÜÇÜK KUPON

2 MY MOONSHINE BANKO
8.7.4.5.3.2.6.10 
3.1.2.4.5
3 HIZLI AHMET BANKO
2.1.4
13 BÜKENTAY BANKO

8.4 TL

Dileyenler küçük kupondan iki bankoyu seçip kendi tuttukları atları ilave edebilir, isteyenler de "Ya düşerse" diyerek kalan üç ayağı hepsi yapıp bekleyebilir.

NORMAL KUPON

2 MY MOONSHINE BANKO
H
H
3 HIZLI AHMET BANKO
H
13 BÜKENTAY BANKO

58.8 TL 

Gulfstream yarışlarını sizler için analiz ettik. Pistlerin kuma dönmesi halinde kimlerin başarılı olabileceğini öğrenmek ve yabancı yazarların tahmin ve yorumlarını görmek için tıklayınız. 

Tıkla Git

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Lütfen yorum yazarak düşüncelerinizi bizimle paylaşın.