Serkan Yaşar At Yarışı Tahminleri

Bugün İzmir'de iki bankom var.

Uzun mesafeye çıktığı ilk yarışında çok rahat bir birincilik elde eden 5 Siyahüzüm, bugün yeniden orta mesafeye döndü. Anne hattına baktığımızda kazanamamış olsalar da grup mücadelelerde boy gösteren safkanlarla karşılaşıyoruz. Örneğin anadan kardeşi Yağızkaan; Grup 1, Grup 2 koşulara katılıp kısa vadeli yarışta üçüncülük elde etti. Siyahüzüm'ün annesi Yağız Efe'nin ana baba bir kardeşi olup da annelik yapan kısraklar ise Gaye Hanım, Özgökçe, Elifce. Bunlar arasından Özgökçe'nin Ayabakan'dan olma tayı Sapadere; Grup 3 dördüncülüğüne ve de Grup 2 üçüncülüğüne sahip. Siyahüzüm'ün çok kaliteli olduğunu, grup atı kıvamında bulduğumu söyleyemem. Bunun böyle olduğunu veya olmadığı söylemek için erken ancak şimdiye kadarki performansları ve de son yarışındaki görüntüsüyle bu grubu geçebilecek potansiyele sahip olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. 

İnanılmaz isabet oranıyla at yarışı istatistiklerimiz kazandırmaya devam ediyor. Tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Günün ikinci ayağında koşunun temposunu belirlemesini beklediğim 6 Neos, son startında rakiplerinin presine rağmen sonlara dek dinç gelmeyi başararak kazanmıştı. Bugün önde daha rahat gideceğini düşünüyorum. İdman pistindeki görüntüsünü çok beğendiğim 4 Black Phanter de bu safkanın en ciddi rakibi konumunda. 

Yarış hayatının ilk koşusuna bu pistte çıkan ve de Gökhan Kocakaya idaresinde elde ettiği birincilikle dikkat çeken 2 Just Diamonds, o gün diğer maideni kazanan Life Saver'dan bir saniye daha iyi koşmuştu. Derecenin ne kadar iyi olduğunun anlaşılması için şunu da eklemem gerekiyor: Şimdiye dek İzmir'de normal kum pistte koşulan 1400 m şartlı 1 koşular içinde en iyi üçüncü derece. Bir tayın ilk startı için oldukça olumlu bir izlenim bırakan Just Diamond'ın artan yarış tecrübesi ile bugün daha iyi koşmasını ve de bir aksilik yaşamazsa kazanmasını bekliyorum.

Safkanların galoplarına henüz bakmadıysanız geç kalmış sayılmazsınız. Şimdi tıklayın ve tek tek inceleyin.  

Dördüncü ayakta, temponun düşük kaldığı mücadelede Ildırlı'nın üç boy gerisinde bitiren 1 Aşıkbey için bu kez şartlar daha elverişli görünüyor. Ancak grubun birbirine oldukça denk olduğu bu yarışta cazip bir safkan da potoyu önde geçebilir. 

Günün beşinci ayağında ağır kilosuna rağmen 1 Ateşin Kanatları, yakaladığı formla bugün de çıktığı gibi bitirebilecek durumda ancak koşu içerisinde belirli bir kaliteye sahip ve de aradan gelecek olan iki güçlü rakibi var. Eğer bunlar kendi potansiyellerini sahaya yansıtabilirlerse yarışın seyri değişir. Özellikle 5 Handsome Man'in hazırlıkları bu koşuda iyi bir performans sergileyebileceğine işaret ediyor. 7 Justice For All da muhtemelen çiftlikte hazırlanıp sahaya getirildi. O da son bir aydır düzenli olarak idmanda ve güç, potansiyel bakımından iki rakibine denk. 

Yabancı yazarların Gulfstream tahminlerindeki bankoları ülkemizdeki programla örtüşüyor. Hemen tıklayıp incelemeye başlayın. 

Günün son ayağı dengesiz bir maiden mücadele olarak karşımıza çıkıyor. Favori de kazanabilir, hiç aklımızda olmayan bir safkan da. Bu yüzden çok at yazarak geçmenin daha akıllıca olacağını düşünüyorum. 

Herkese bol şans diliyorum. 

Serkan Yaşar İzmir At Yarışı Tahminleri:

5 SİYAHÜZÜM BANKO
6.4 // 3.1.7.2
2 JUST DIAMOND BANKO
2.1.4.3.6.9.8.5
1.5.7 // 3.6
3.7.8.5.9.4.2.12

26.88 TL // 134.4 TL

Hasan Kurtuluş'un İzmir at yarışı tahminlerini görmek için tıklayınız.