Serkan Yaşar

Bugün iki bankoyla Bursa'dan yüksek bir ikramiye almaya çalışacağım. Çim pist yarışları başlıyor. Bundan böyle daha sık karşınızda olacağım. Çimde çok başarılıyım, her gün altılı buluyorum, demiyorum ama kum yarışlarını izlerken hiç zevk almıyorum. Keyfini çıkaramadığım programlara tahmin vermeyi, kupon yapmayı da çok sevmiyorum. 

Yarışların kalitesinin düşüklüğü de bir başka konu. Çim yarışlarının başlaması demek, bol bol grup koşu izleyeceğimiz anlamına geliyor. Gazi, Erkek - Dişi Tay Deneme, Mehmet Akif Ersoy, Cumhurbaşkanlığı, Ankara, Kısrak Koşuları gibi klasik koşuların provaları, koşulmaları, o süreci takip etmek, atların formundaki düşüşlere, yükselişlere şahit olmak, geri planda kalan potansiyelleri atları tespit etmek vs. gibi birçok zekten mahrum kaldığımız kış sezonu bitiyor. İnşallah ilerleyen dönemde hep birlikte güzel ikramiyeler alırız.

Bugünkü Bursa programı birbirinden zorlu ve karışık yarışlara ev sahipliği yapacak.  

KESKİNŞAH: Bu gruptan çok farklı bir safkan. Uzun dönemdir de Mahsun Demirbaş nezaretinde idmanlarını gerçekleştiriyor. Nefes yönünden herhangi bir problem yaşayacağını sanmıyorum. Pıtır, Dervişbey, Onarbey gibi safkanlar son bir buçuk aydır sürekli olarak birbirleri ile karşılaşıyorlar ve de koştukları koşuların sertlik derecesi de yüksek. Hatta daha 8 gün önce Grup 3 yarışta birlikteydiler. Onların yorgunluğunun bu koşuyu sürprize açık hâle getirebileceğini düşünüyorum ve de buradaki rakiplerinden daha güçlü bir safkan olduğuna inandığım Keskinşah'ın dinçlikle üstünlük kurabileceğini düşünüyorum. 

RAPİT: Son iki koşusunda önemli bir form yükselişi yakalayan safkan, son startında potoda kaybetmişti. O koşusunda start verildikten bir müddet sonra liderliği almış, bu avantajını da son metrelere kadar taşımıştı ancak son metrelerde Gökçekent'in güçlü ataklarına daha fazla direnememişti. Bugün mesafenin 100 metre daha uzamasının safkanın şansını da arttırdığını düşünüyorum. Çoğu istikrarsız rakiplerinin arasında günün bankosudur. 

Serkan Yaşar Bursa At Yarışı Tahminleri:

5.4.7.2.1.10.11.6
1.3.2.4.5
8.9.6.3.1.5
6 KESKİNŞAH BANKO
8 RAPİT BANKO
10.11.13.2.1.4.3.8.7.9

168 TL 

Nalkapon Dayı'nın Bursa altılı tahminlerini görmek için tıklayınız.