19 Şubat Serkan Yaşar İzmir Altılı Tahminleri (TUTTU)

 

Serkan Yaşar

İlk ayakta favorim 4 Count On You olacak. Uzun aradan sonra üç yarış gören ve de koştuğu her mücadelede formunu daha da ilerleten safkanın kazanacak durumda olduğunu düşünüyorum. Bugünkü rakiplerinin denkliği ile ön planda. Gruptaki bütün atların birbirine geçebilme şansı ve de potansiyeli olduğundan ben ilk ayakta hepsini yazarak sürpriz arayacağım. 

Günün ikinci ayağında 5 Goben, en dikkat çekici safkan. İdman pistinde Mertcan Çelik idaresinde çok sağlıklı, istekli ve de hazır görünüyordu. Mehmet Kaya'lı 2 Bütünay, yarış gören 7 Özerdinç, jokeyine dönen 1 Atiksoylu, son üçüncülüğünde form tuttuğunu gösteren Demirbars'la bu ayağı geçeceğim. 

Hatırlayacak olursanız, 7 Ökehan'ı 24 Ocak'ta sizlere banko önermiştim ve oldukça cazip durumdaydı. O gün bence jokeyi etkili binemediği ve de yarışın içerisine erken girdiği için kaybetmişti. O yarışta geçildiği Grayocean'a ilave olarak bugün King Man Go, Queen Of Proti gibi sert rakipler de dahil olmuş ancak ben bu safkanın bu gruba gücünün yeteceğinden eminim. Halis Karataş'ı da üzerinde görmenin verdiği güvenle bankom. 

Dördüncü ayakta favorim 3 Fairylike olacak. Babası Step By Step, uzun mesafede çok etkiliydi. Kısrak babasının da Montjeu olması daha da ilgi çekiyor. Bildiğiniz gibi Scarface, Sweet Brew, Wolfs Breath, Oghuz isimli safkanlar birer Montjeu temsilcisi olmakla birlikte uzun mesafede çok başarılı atlardı. Scarface'in verdği taylar da ortada. Authorized, Motivator gibi aygırlar da birer Montjeu temsilcisi. Bu sebepten Fairylike bende biraz daha ağır basıyor. 

Beşinci ayağa gelecek olursak idman pistindeki sağlıklı görüntüsü, mesafeye yatkınlığı ve de yakaladığı iyi durumu koruyor olmasıyla 1 Yıldıztozu, ön planda değerlendireceğim safkandır.

Günün son ayağında ise benim ilk tercihim 1 Arslan Kraliçe olacak. Ben bu kısrağın son katıldığı yarışı pek ciddiye almıyorum. Çünkü kısa ve de orta mesafelerde daha başarılı olacağına inanıyorum. Son ikinciliğindeki görüntüsüyle 9 Zeynepcik, ilerleyen form durumuyla 2 Daraba ve de son çalışmasındaki 600'ü 54 işiyle 4 Harlak da şans bulabilecek safkanlardır.

Serkan Yaşar İzmir Altılı Tahminleri

4.2.3.1.7.6.9.5.8
5.2.7.1.4
7 ÖKEHAN BANKO
3.1.4
1.4.2
1.9.2.4

113.4 TL 

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Lütfen yorum yazarak düşüncelerinizi bizimle paylaşın.