Nasılsın yeğenim, iyi misin? Ben bugün zımba gibiyim, haberin ola. Gücümün doruklarındayım. Bu sabah kalkar kalkmaz ultra lüks evimin bahçesinde cimnastiğimi yaptım. Ne olur ne olmaz diye Domuz Deviren Cilberto, fedailiğimi yaptı. Elinde taze sıkılmış portakal suyum, kolunda havlumla başımda bekledi. Mahalledekiler de balkondan beni hayranlıkla izledi. Açma germe yaptıktan sonra 156 barfisk, 322 şınav, 537 mekik çektim. Demir gibi oldum yeğen.

Duşumu aldıktan sonra konforlu koltuğuma geçip bülteni açtım. Karşıyakalı Cemo kod adlı seyis yeğenimi aradım. "Dayı'm, Bursa'da bankom yok." dedi. Süpürgeci Sülo'yla Dürbün Necdet'ten de bir şey çıkmadı. Moralim sıfıra inmişti yeğenim. Yeğen, bu bülteni yakalamam lazımdı. Gözümü tevziyeye dikmiştim. Hemen gözlerimi kapatıp inzivaya çekildim. Önce Atlı Peri'yi çağırdım. O da banko bulamamıştı. Sonra Aksakallı'yı gördüm. Üstünde süvari kıyafeti vardı. Altında da bembeyaz bir at. Boynu büküktü. Sabret Nalko, deyip gitti. Hiçbirinin bankosu yoktu yeğen. İş başa düşmüştü. 

Şampanya Patlatan Federiko'ya seslenip müzik açtırdım. Bir de ne göreyim yeğen? Mahmut Tuncer dinliyor. Meğer Aksakallı, sabret, derken bir bildiği varmış. Sonra da onu nasıl gördüğümü düşündüm. Tamamdı yeğen, son ayakta koşan Süvari Angel'ı da bana banko veriyordu. Artık gerisi üstün altılı bilgime kalıyordu. 

İlk ayaktaki Çakırdağlı, ikinci ayaktaki Orki, üçüncü ayaktaki Bennato, ceketimin iç cebine sıvıştırdığım peçetelerden çıktılar. Onların her an her şeyi yapabileceğini bilmem mümkün olabilir. Ama sen sen ol, bombalarını döşe yeğen. Bu bültenden en az beş bin gayme bekliyorum, haberin ola. 

Gücümü hafife alanlara bir ders vermem an meselesi. Şimdi sen doğru ganyana git, müthiş kurgumu söğüşle, sonra da müsveddeyi yok et. Ortaklarımızın çoğalmasını istemeyiz değil mi yeğenim? Gözlerinden öperim, şansın bol ola. 

Hong Kong'da her koşuyu sizin için yorumladık!- İncelemek için tıklayınız.

MÜTHİŞ ALTILI KURGUM

10.1.5.4.6.2.3.8.7.9
5.7.1 // 6.2
7.8.4.2 // 5.6
1 TUNCER BANKO
5.7.9.6.3 // 2.8.1
5 SÜVARİ ANGEL BANKO

42 TL // 168 TL 

Hasan Kurtuluş'un cazip Bursa kurgusunu görmek için tıklayınız.