Mahonning Valley'de Her Ayağı Yorumladım

Murat Kaya At Yarışı Tahminleri

*Parantez içindeki rakamlar safkanların bahis büroları tarafından açıklanan açılış ganyanlarıdır. 

YEDİLİ PLASE ayağında 1 LATIN SPICE (8/5), daha önce iki kez açık yarış koşmuş ve üçüncü olmuş bir safkan. Buraya geldikten sonra da dört kez idman yapmış. 75.000 $ claiming koşudan gelen safkanın bugün koşacağı rakiplerinin çok zayıf olduğu söylenebilir. Arızası, sakatlığı yoksa çok rahat kazanır. 

Günün ilk ayağı yüksek tempoda geçeceğe benziyor. Birkaç süratli safkan bir arada ve düzlüğe doğru öne doldurup mücadeleye girenler de var. Bu da sprinter bir safkanın kazanması ihtimalini güçlendiriyor. Daha önce önde giderek kazandığı yarışları bulunsa da son koşusunda bekleme yaparak kazanan 1 BLUE STILL (2/1), usta jokeyi Sonny Leon ile 5 VALYCOVE (5/1) çok geri planda önerilse de 6 ALFRED (30/1) benim öncelikle kuponlarda yer alması gerektiğini düşündüğüm atlar. 

Öne yakın koşan ve düzlük üzerinde doldurup arttırabilen 3 SEA MY MOVES (6/5) sert tempoda geçecek mücadelede sonlarda öndeki temponun düşmesinden faydalanarak kazanacaktır. 

Üçüncü ayakta ilgi çekici bir ayrıntı var. Başarılı jokey Christian Pilares, neredeyse on yarıştır hiç ayrılmayıp bütünleştiği safkan Often Enough'tan inerek 4 OHIO PLAYER (4/1)'a binerek keskin bir tercih yaptı. süratli isim Son koşusunda 15.000$ claiming yarışta üçüncülük yapan 2 LITLE BLAKER (3/1)'ın daha önce bugünkü klasta rahat kazandığı koşular var. Bu defa daha denk grupta koşacak ve bir solukta bitirebilecek potansiyele sahip. Önde sert bir tempo olursa 8 WEST LEONARD (5/1) rakiplerini avlayabilir.

Dördüncü ayakta 8 FLAT OUT PRIZE, 7 NEW YORK ONE KOŞMAZ (6/1) ve 5 MUY CARO üçlüsü süratli stilleriyle benim ilk tercihlerim olacaklar. Potoda kaybettiği yarış sonrası formunu muhafaza ettiği çalışmalarından belli olan 4 CENTRIST (5/2) Son koşusunda geriden gelip çok rahat kazanan 2 OUR TIME (12/1) ve güçlü gelse de yetiştiremeyip burunla kaybeden 6 BAD LITTLE BEAST (3/1)'i de yarış çok süratli geçerse şanslı görüyorum. 

Beşinci ayakta ise grubun süratli ismi 10 ESCAPE VELOCITY (5/2), iyi bir sprinter olan ekürisi 1 WINKING AT THE DUDE ile ön planda. Burada ilave olarak -TJK totosunu yanlış yazmış- son iki koşusunu kazanan 7 ENJOY BASEBALL (10/1), Mahonning Valley'de daha önce daha iyi grubu geçen süratli safkan 4 KITCHI (8/1) ve burada da koşu tempoya binerse 2 WINCREDIBLE STAR (3/1) da şans bulacaktır. 

6 ROAD THE QUALITY, kapanış ayağında favorim olacak. Etkili galoplarla hazırlanan safkan, en son gerçekleştirdiği start provasında da 800'ü 48 rahat yapmış. 10 RAGTIME DOLLY, 1000 metre mesafede katıldığı koşuda sonlarda arttırmasına rağmen jokeyi mesafenin yetmeyeceğini anlayarak safkanı zorlamamış. Bu kez 1200'e çıkıyor olmasıyla kazanabilir. 

Çıkan atlar çizgi sonrasına alınmıştır. İlave yapılmamıştır. 

MAHONNING VALLEY KURGUM

1-5-6-7-2
3 SEA MY MOVES BANKO
4-2-8
8-5-4-6 // 7-2
1-7-4-2 // 6-8
6-10 // 3-2-9

24 TL // 135 TL

Mahonning Valley programına dair paylaştığımız bu bilgiler başka hiçbir yerde yok. Hemen tıklayın ve okuyun! 

Tıkla Git

Yorum Gönder

1 Yorumlar
* Lütfen yorum yazarak düşüncelerinizi bizimle paylaşın.
  1. Murat bey 2.ayakta sizin yazdığınız isimde at yok.kontrol edermisiniz..

    YanıtlaSil