Murat Kaya Mahonning Valley Altılı Ganyan Tahminleri

 

Murat Kaya 

Dünkü Gulfstream'de 14.4 TL'lik küçük kuponumuz beşte kaldı. Demek ki geniş kuponda ilaveleri doğru yapamadık. Mahonning Valley, genelde yüksek ikramiye dağıtan bir hipodrom. Çalışmalarımı da bunun ışığında yaptım. 

I'LL MAKE IT COACH: Yarış hayatına Churchill Downs'da katıldığı kum pist maiden koşu ile başlayan safkan, daha sonra Ellis Park'ta çim yarışlarında bulunmuş. Bir müddet çim koşup yeniden kuma döndüğü ilk yarışta jokeyini düşürmüş. Ardından Mahonning'e gelen safkan, bu seviye bir koşuda 1100 metre mesafede geriden gelerek beşincilik yapmış. Bir buçuk aylık aranın ardından ise Turfway Park'ta 1600 metre mesafede katıldığı iki yarışı da potoda kaybetmiş. Bu iki yarış bize I'll Make İt Coach'ın pistini ve mesafesini bulduğunu göstermesi açısından çok önemli. Buranın en iyi jokeyi Sonny Leon'un da binmesiyle de dikkatimizi çeken safkanı banko öneriyorum. 

STRONG WILL// FLATTER ME PLEASE: Strong Will, önde çok iyi tempo yapabilen bir safkan. Burada kendi stilinde birkaç rakibi var ancak numarayı onlara kaptıracağını sanmıyorum. Zaten koştuğu yarışların seviyesi de onlardan iyi. Yani daha güçlü rakiplerine kaptırmadığı yarışlar var. Elbette, onun gibi önde gitmeyi sevene, ayağına çabuk atların oluşu, son metrelere doğru enerji ve güç kaybetmesine sebebiyet verebilir. Bu durumda da Öne yakın koşan Flatter Me Please'in ön plana çıktığı söyleyebilirim. O da bu grubun üstünde atlarla giriştiği mücadelelerde adından söz ettirmeyi başarmış, güçlü bir at. Ben ikisini ön planda tutuyorum ve yarışın da aralarında geçmesini bekliyorum.

AT FIRST BLUSH // DREAM FEVER: Mahonning Hipodromu, gidişatın sonuca doğrudan etki ettiği bir yer. Çünkü buradaki atların çoğu tıpkı bizim Doğu yarışlarında koşanlarda olduğu gibi, hafif sakatlığı bulunan isimler. Bu koşuda da önde gitmeyi çok seven safkanların sayısı epey fazla. Bu da sprinter isimlerin ya da öne koşanların şans bulabileceğini gösteriyor. Jokeyi Sonny Leon ile iki kez piste çıkan ve bu iki yarışında da kazanmasını bilen At First Blush tam da anlattığım stile sahip. Muhtemelen her zamanki gibi ön grubun arkasında bekleyip sonlarda yapacağı ataklarla yarışı kendi lehine çevirmeye çalışacaktır. Dream Fever ise sprinter bir yapıda. Önde yükselecek tempo belki de en çok işine yarayacak. Son dördüncülükleri de olumlu görünen safkan, bugün kuvvetli ataklarla sonuç alabileceği gidişatı buldu. 

Çıkan atlar olabileceği düşüncesiyle birkaç ayağı kalabalık tuttum. Herkese bol şans diliyorum. 

Mahonning Valley Altılı Ganyan Tahminleri:

10 I'LL MAKE IT COACH BANKO
5.1 // 3
7.4 // 1.8.9
1.6.8.3
9.6.4.8.5.3.10.1
3.4.6.
2.1.10

38.4 TL // 144 TL 

Erken bahis oranları ve istatistikler için tıklayınız. 

Yorum Gönder

1 Yorumlar
* Lütfen yorum yazarak düşüncelerinizi bizimle paylaşın.
  1. nalko yorum bekliyor derken kardeşim bayağı yok onun yorumunu bekliyoz ..nalko uzaya yoklucam nefes acamassan fiili hortumuylan nefes okjicen takviyesi yapacam........

    YanıtlaSil