Murat Kaya 

1. KOŞU: 

2 PERCY WILLS, bu pistte 2000 metre mesafede katıldığı son koşusunda yarım boy farkla kaybetmişti. O gün orta grupta ilerleyen safkanın sonlardaki sprinti yetersiz kalmıştı. Antrenörü bugün 200 metre daha uzun mesafeye çıkartıyor. Rakipelrinin denkliği ile ikiliyi bozmayacaktır. 

2. KOŞU: 

İngiltere'den Fransa'ya gidip orada kazanan, uzun bir aranın ardından pistlere döndüğü koşuda da potoyu önde geçen 3 BYFORD, bu defa daha sert grupta koşacak olsa da yarışın önde gelen ismidir. Uzun zaman sonra Hayley Turner'ın deklare olduğu 5 NONIOS, daha önce daha sert gruplarda koşmuş bir isim. Bugün hafif kilosunun avantajını kullanmak isteyecektir. Yarışa tempo vermesini beklediğim 6 CHARLIE ARTHUR da stili bir rakibi olmamasından istifade edip potoyu önde görebilir. 

3. KOŞU

Southwell'deki son yakın ara ikinciliğinden sonra 9 PEPPERMINT TRUFFLE için biçilmiş kaftan bir yarış. Bugün kilosu da sabit kaldı. Tony Hamilton da tekrar biniyor. İlerleyen form durumuyla burada etkili bir yarış yapıp kariyerindeki ilk birinciliğine uzanacaktır. 

4. KOŞU

Geçtiğimiz hafta yarış kazanan 1 HUNTERS STEP de bugün 2,5 kg fazla koşuyor. Eğer aprantisinin 3,5 kg indirimi olmasaydı 66 kg koşacaktı. Bunu şu yüzden söylüyorum: Grubun en formda atı ve normalde 0-60 aralığında koşması gerekiyor. Burası 0-55 ama antrenörü ağır kiloyu göze alıp bu yarışa kaydetmiş. Ayrıca İngiltere'de "penaltı" denilen bir uygulama var. 2,5 kg fazlalığı oradan geliyor. 

5. KOŞU

Ara sonrası gördüğü koşularla toparlanan ve uyumlu jokeyi Sean Levey'in yeniden bindiği 3 AFRO BLUE , bahis bürolarınca da gün içerisinde favori konumuna yükseltildi. Geçtiğimiz yıl jokeyi ile birlikte sert gruplarda koşan safkanın düşük seviye bu handikap yarıştan birincilikle ayrılması beklenebilir. 

6. KOŞU

Günün beşinci ayağı birbirine çok denk atların mücadelesine tanıklık edeceğimiz bir koşu olacak. Bu yüzden hepsini yazmakta yarar var. Gün içerisinde 4  SAAHEQ, oran bakımından rakiplerinin önündeki yerini korusa da her sonuç çıkabilir. 

7. KOŞU

Üst üste ikincilikleriyle artık kazanacak durumda olduğunu gösteren 5 MEHMO, üst gruptaki son yarışı tatminkar olan 1 EXPERT OPINION, ilk kez handikap koşacak olan 2 BAYAMON BELLE ile boş kilolu 7 APACHE MIST bence bu ayak için yeterli. 

Murat Kaya Lingfield Altılı Tahminleri

3.5.6.4.1
9 PEPPERMINT TRUFFLE // 10.8.5.2
1.6 // 2.7.3
3 AFRO BLUE BANKO
4.3.1.2.5
5.1.2.7

10 TL // 125 TL