17 Şubat Murat Kaya Kempton Altılı Tahminleri

 

Murat Kaya 

Dün paylaştığım iki İngiltere kurgusu da yakaladı. Beklediğim sürpriz gelmeyince ikramiye düşük kaldı ama bugünkü Kempton öyle olmayacağa benziyor. Şanslı atların geri planda kalmış olması, yüksek ikramiye olasılığını arttırıyor. 

THRILL SEEKER: Şimdiye kadarki tek birinciliği bugünkü jokeyi Richard Kingscote'la. Katıldığı son handikap yarılar bir alt seviyeydi ama kilosu da ağırdı. Şimdi ise son koşusuna göre 3,5 kg daha avantajla hem de yine kazandığı jokey Kingscote'la piste çıkıyor. Koşulların ideal olduğunu düşündüğüm mücadeleyi lehine çevirebilir. 

LADY ALAVESA: İyi grupta kazandığı yarışın ardından burada favori çıkmamasına şaşırdığım bir safkan. Bu handikap aralığında koştuğu yarışlarda her zaman iyi neticeler aldı. Son kazandığı koşu ise bir üst seviyedeydi. O güne göre ise 3,5 kg fazlalığı var. Bu grupta bunun üstesinden gelebileceğine inanıyorum. 

OWTATONIGHT: Üç gün önde kolay kazandığı yarışın ardından bugün de denk bir grup buldu. İngitere'de bu tip olayları çok yaşıyoruz. Formda bir safkan bazen art arda iki gün koşup kazanabiliyor. Owtatonight da onlardan biri olmaya aday. Fakat benim burada dikkatimi çeken birkaç safkan daha var. Bu isimler bu seviye handikaplarda başarı sağlamış ya da önceki koşularından yola çıkılarak başarı sağlayabileceğini düşündüren atlar. Özellikle 3 Bay George, bir üst seviye handikap aralığındaki yarışlarıyla burada ön plana çıkan bir başka safkan. Kingscote'ın bindiği 10 Tool Maker ve Shane Kelly ile koşacak olan 11 Twice As Likely, koşunun en şanslı atları. 

Murat Kaya Kempton Altılı Tahminleri

5.2.8.7.1.4
6 THRILL SEEKER // 5.1
4 LADY ALAVESA // 1
6.5.1.3.8.4
1.3.10.11
7.11.10

21.6 TL // 129.6 TL 

Tıkla Git

Yorum Gönder

2 Yorumlar
* Lütfen yorum yazarak düşüncelerinizi bizimle paylaşın.
 1. Murat bey neden sadece ingiltere tahmini.?

  Biz istiyoruz ki bütün yabancı yarışlara tahmin verilsin.

  Yarışsever de artık yabancı yarışlarda koşan atları bahis sitelerinden ulaşıyor güncel düşen oranlara

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yazarımız Amerika da paylaşıyor. Bir süre ara vermişti, bundan böyle düzenli olarak paylaşacak.

   Sil