11 Şubat Serkan Yaşar İzmir At Yarışı Tahminleri

Serkan Yaşar

GALYALILAR//WELLBORN//MAGIC APPLE: Arkansas Soul'un start sorunu olduğunu, El Patron'un 1800 üstü yarış kazanamadığını, Ocius'un kazanması için temponun yeterince düşük kalmayacağını, bu kez öne gelip kendi temposunu veremeyeceğini düşünüyorum. Bu açıdan bakınca Mehmet Kaya'nın 63 kg Galyalılara deklare olmasına da bir anlam yüklenebiliyor.  Önde birkaç safkanın sürüklendiği yarışlarda bu grubun hemen gerisinde konumlanıp iyi düzlük yarışları çıkartan safkan için bugün ideal koşullar oluşacağa benziyor. Wellborn de benzer bir stile sahip. Kariyerinin başında Grup yarışlara katılmasaydı şu anki durumu daha farklı olabilirdi. Son dördüncülüğünün ardından bugün sürprizde şans bulabileceğini düşünüyorum. Magic Apple ise son startında Mustafa Çiçek'in hatalı binmesi sebebiyle kaybetti. Normalde birkaç boy startta kalan safkanla öne doldurmak için çok efor sarf etti ve düzlüğe hiç enerji bırakmadı. Bir yarış önce Ayhan Kurşun çok daha sert grupta hiç acele etmemiş, geride bekleyerek son viraj dönüldükten sonra ataklarına başlamış ve de ikinci olmuştu. 

AŞANBABA: Yarışın en süratli ismi Aşanbaba ancak bugün kendi stilindeki rakiplerinden ne kadar etkileneceğini tam olarak kestiremiyorum. Açıkçası 1200'de kazandığı yarışı izledikten sonra bugün mesafe 1400'e uzamasaydı, kuponuma bile yazmazdım. Her şeye rağmen bu gruba temposunu kabulettirecek ve sonlara kadar direnmeye çalışacaktır. Speedy Rock, İzmirin Dağları, Adahan ve de Easy Rider'ın nefesi yarış boyunca Aşanbaba'nın ensesinde olacağından düzlükte sprinter atabilecek kaabiliyetteki Speedy King'e fırsat doğabilir. Bu safkan ilk koşusunda da böyle bir tempo bulmuş ve de düzlükte güçlü gelmişti.  

MEHTAR: Son ikinciliğinde Özcan Yıldırım, 1000 direği geçilirken öne çıkma gibi bir hata yapınca sonlarda Ertemiz'e teslim olmuştu. Bugün de benzer bir mücadele izleyeceğimizden şüphe yok. Önde Haskaraca, hemen arkasında veya yanında da Alganhan olacak. Bunların gerisinde ise Mehtar bekleyecek. Ben bu safkanın güç ve de potansiyel bakımından rakiplerinden daha iyi olduğuna inanıyorum. Aprantisi de iyi tanıdığı Mehtar'la etkili bir yarış yaparak sonuca gidecektir diye düşünüyorum. 

ROBINSON: Kısa bir ara sonrası süratli rakiplerinin arasında mükemmel bir performansla kazanan Robin Son, o yarışının ardından gerçekleştirdiği çalışmasında da formunu koruduğunu gösteriyor olması ve de temposunu bozabilecek bir rakibinin bulunmamasıyla bugün de kazanacağı şartları bir araya getirmiş görünüyor. 

GÖKÇE STAR: Gökçestar, bugünkü rakiplerinin arasında üzerinde çok da düşünülmemesi gereken bir safkan. Kilo farkı yok, kendi temposunu kolaylıkla kabullendirecek. Evvelki yarışlarında karşılaştığı rakipleri göz önünde bulundurulduğunda çok kolay kazanması beklenebilir. 

ARKADAŞ//TIME: Koşu yaşamının ilk startında beklentinin çok altında kalan safkana bu kez dilbağı ve de starta kadar kulaklık takılarıyla koşacak. İlk yarışını izleyecek olursanız özellikle düzlükte jokeyine sıkıntı yaşattığını görebilirsiniz. Bu defa öne doldurup yarışı orada sürdürerek düzlükte avans almayı deneyeceğine inanıyorum. Ara verdikten sonra etkili bir geri dönüş yapan Time, o günkü performansını tekrarlaması halinde bugün birincilik mücadelesinin en güçlü adaylarından biri olacaktır.

Murat Kaya Gulfstream'i sizin için genişçe yorumladı. İncelemek için tıklayınız. 

Serkan Yaşar İzmir At Yarışı Tahminleri

KÜÇÜK KUPON

1.10.4 
1.2
3 MEHTAR
4 ROBIN SON 
1 GÖKÇESTAR
2.9.5.6.3

2.1 TL 

GENİŞ KUPON

1.10.4.7.3.2.5.6
1.2 
3.5.2.6.3
4.6.2.1
1 GÖKÇESTAR BANKO
2.9.5.6.3.7

134.4 TL 

FOTO FİNİŞ'in İzmir tahminlerini incelemek için tıklayınız. 

Tıkla Git

Yorum Gönder

1 Yorumlar
* Lütfen yorum yazarak düşüncelerinizi bizimle paylaşın.