İzmir At Yarışı Tahminleri

BLACK PHANTER

İdman pistinde kuş gibi süzülüyordu. Son koşusunda 62 kiloyla Neos'u geçmişti. Bugün de geçer. İzmir kumunun yeni jenerasyondaki nadide atlarından olduğunu düşünüyorum. Daha kendini tam olarak gösteremedi. Temponun biraz yavaş kalacak olması aleyhine bir gelişme gibi dursa da gücüyle açığı kapatır. 

JUST DIAMOND - SEE YOU SOON

Just Diamond'ın ilk yarışı Kocakaya'yı yeniden İzmir'e çekmiş gibi duruyor. Çalışmalarında da formunu koruduğu belli. Bugün de birinciliğin en büyük ortağı olacak gibi görünüyor. See You Soon, üst gruplarda gitti geldi. Sonunda denk rakipleri buldu. Muhammed Mir Bilgin kardeşim de beklediğim çıkışı bir türlü yapamadı. Attan düştükten sonra daha temkinli binmeye başladı. Üstünden o ağırlığı atarsa jokeyliğe geçiş yapması uzun sürmez. Böyle devam ederse sene sonunu görür. 

ATEŞİN KANATLARI - HANDSOME MAN 

Ateşin Kanatları, bugün yine kafayı kimseye bırakmaz ama Trojen Fly'ın baskısını da ensesinde hissedeceğinden çok düşük tempo götüremez. Zaten götürürse de geçilmez. Yarışın tempoya binmesi Kurtellerin Handsome Man'ine çok yarar. Bir atı bir yıl koşmayıp elden çıkarmıyorlarsa beklentileri vardır. Zaten Kurtellerden de pek kötü at çıkmaz. Mesela bir önceki ayaktaki Aslansoylu'yu elden çıkardılar. Gitti grup yarışlarda tabelalar yaptı. Kara Mustafa'yı 4 yaşında koşmaya başladılar. Daha dördüncü yarışında Arap atçılığının derbisini kazanıyordu. Handsome Man'i de iyi hazırlamışlar. Yakışıklı bir yarış yapabilir. 

DORUKURT - TURHANLI

Dorukurt, grubun en tecrübeli, istikrarlı atı. Akın Sözen kardeşimin deklaresi de güven verici. Ama Gülercelerin Turhanlı'nın orjini de kalite kokuyor. Tam sahalara inecekken sorun yaşayıp geri çekilmişti. Altı ay daha geç başlıyor. Turbo'dan olma kardeşi Dorsa'yı biliyoruz. Kum pistte farklı bir tay. Turhanlı, Bayhan'dan alınmış. Çim kum ayırt etmeyecek bir taya benziyor ama koştukça göreceğiz. Sağlıklı bir başlangıç da yapamadı. Nasibinde 4 yaşında koşmak varmış. Maidenden çok kalacağını sanmam. Bugün notunu vereceğiz. 

Hasan Kurtuluş İzmir At Yarışı Tahminleri:

5.1.6.3.2 // 2.9
4 BLACK PHANTER BANKO
2.5 // 7
1.4.8.9.6.2
1.5.7.3
5.7 // 8.3

23.52 TL // 141.12 TL 

Serkan Yaşar'ın 2 bankolu İzmir tahminleri için tıklayınız.