Hasan Kurtuluş İstanbul At Yarışı Tahmini (TUTTU 2.177 TL)

Hasan Kurtuluş

Bugünkü İstanbul programı epey cazip duruyor. Öne çıkan favoriler göze batsa da güzel ikramiye vereceğinden hiç şüphe duymuyorum. Biz de kurgumuzu bu şekilde yapalım. 

FRENCH CADET - FLYING KING - LUCKY NEKO

Kitapçı Ekürisi taylarını Şartlı 1 yarışlara çok iyi hazırlıyor. French Cadet de bundan nasibini almış. Hem de son iki çalışmasında Müslüm Çelik kardeşim eşlik etmiş ve bugün gelmiş binmiş. Flying King'in annesi de My Dear Son'la kardeş. Bunlar tam sürat atları. Çıkar bitirir, kimse bir şey anlamaz. Lucky Neko; Alpha Kurt'un, Mind Hunter'ın çok yakın akrabası, Touch The Wolf'le de pek uzak akraba sayılmaz. Annesi anneden kardeş. Karataş, Kurt Ekürisi, süratli gideceğini düşündüren bir koşu. Sonlarda güçlü bir sprint gelebilir. 

GÖKÇE HATUN

Muhtemelen Öncüpınar kafaya çıkar. Hilaleda, daha önceki yarışlarında olduğu gibi iki üç takip eder. Yani tempo çok yüksek olmaz. Yarış normal seyreder. Bu da en çok Gökçe Hatun'a yarar. Hızlı gidecek bir 2000 metre mesafeli koşuda Karataş faktörü dışında bu grupta şansı yok. Sihirbaz ne yapıp edip potoya atıyor. Ama normal tempoda akar veya biraz yavaş koşulur da mesafe kısalırsa Gökçe Hatun affetmez. Bugün de öyle olacağa benziyor. 

ARDABOYU - BOMBA!

Bu Kaizbertler maidenden bir anda handikap koşuya gelince kuponları bomba gibi patlatıyorlar. Ardaboyu da öyle yapmış. Kilo müsait, mesafe tamam, grup da aman aman güçlü değil. Vahdettin Kaplan kardeşim çok iyi tanıdığı safkanla neden kazanıra girmesin? 

WATER LILY - ROCK KINGDOM

Bakıyorsunuz, Water Lily; Gifted Sister, Gazibora Khan (tam kardeş), Lilly Of The Valley, Timetosaygoodbye, Queen Lilly gibi kardeşlere sahip ki bunların hepsi ilk yarışını kazandı. Aracı Ekürisi idman programını da çok iyi yapıp üstüne Kocakaya'yı atmış. Öte tarafta da Rock Kingdom var. Cheri Cheri Lady ile Hard Baby'nin anneden kardeşi. Galoplarından anladığım kadarıyla tıpkı Cheri Cheri Lady'nin stiline sahip. Yani beyaz bayrak ayna deneyecek. Bakalım Haard Baby'nin Gifted Sister'ı geçtiği gibi geçebilecek mi? Bence yarış boyunca ikisi önde olacağı için geriden gelen bir sürpriz de imzasını atabilir. İzleyip göreceğiz.  

ROMAN OLUR

Kamus'un arası bir Arap atına göre çok fazla. Eyvallah, mesafe kısa, nefes yönünden çok etkilenmeyebilir, üstelik Kurtel'in açık yarış atı. Bunlara lafım yok da Romanolur tam mesafesinde aradığı şartları bulmuş. Oğlum Serkan'ın kaçacağı, Lokum Oğlu'nun peşinde sürükleneceği, muhtemelen Romanolur'un ekürisi Gustav'ın da bunları tempoya zorlayacağı bir yarış bizi bekliyor. -Birkaç yarış önce yavaş tempo giden koşuda önde gitmişti, unutmamak lazım- Bugün tempo istedikleri gibi olmazsa hamlesi bu olacaktır. Romanolur, üç hafta dinlendi. Çalışmalarında derecesi çok iyi değil ama ne zaman oldu ki? 

MAMBA FOREVER

Annesi Ascella, kısa süren yarış hayatında üst seviye yarışlarda koştu ama mesafe isteyen bir kısraktı. Mamba Forever'ın babası Luxor olunca kısada da rahatça koşabileceğini düşündürüyor. Luxor'un taylarının elde ettiği 622 birinciliğin 507'si 1000-1600 arasında. Zaten Karataş da arada 1000'lik çalışmalar yaptırsa da tayını daha çok kısa işlerle hazırlamayı tercih etmiş. 1500 metrenin çok ideal olduğunu söyleyebileceğim orjiniyle bugün kazanarak başlar. 

Hasan Kurtuluş İstanbul At Yarışı Tahmini

2. ALTILI

11.1.2.7.8.6.5
10.5 // 9.8.7.3.6
1.7.3.2.8
9 ROMAN OLUR BANKO
8 MAMBA FOREVER BANKO
13.11.5.7.8.1.6.9

39.2 TL // 137.2 TL

2.177 TL İKRAMİYE VERMİŞTİR. 

1. ALTILI

9.5.10
3 GÖKÇE HATUN // 5.4
1 HALUKHAN BANKO
11.1.2.7.8.6.5
10.5 // 9.8.7.3.6
1.7.3.2.8

14.7 TL // 154.35 TL 

155 TL İKRAMİYE VERMİŞTİR.

Nalkapon Dayı'nın BOMBA BANKOlu İstnabul tahminleri için tıklayınız. 

Yorum Gönder

5 Yorumlar
* Lütfen yorum yazarak düşüncelerinizi bizimle paylaşın.
 1. Hasan kurtuluş yazdığın oyuna biraz dikkat et roman olur adlı atı 8 numara diye yazıyorsun ayıp ya. Bende aynı dizilişi oynuyorum eee sonra meğerse 9 numaraymış giden oyun traş nasıl olacak şimdi zararımı kim verecek yazık günah be seni takip ediyor ve oyunlarını oynuyorum zaten tık yok bide bu yanlış hiç yakışmadı ayıp oldu....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu insanlar 1 kuruş talep etmeden şablon paylaşıyorlar. Onlar İNSAN. Hata yapabilirler. Siz de açık bültene bakın atların numarasına. O kadarını yapın bari.

   Sil
  2. Sen avukatı mısın hasan ın kardeş 2000tl para veriyor oyun ben onun yüzünden kaybediyorum. Ha bide sonradan oyunu düzeltiyor sanki yanlış yapmamış gibi ayıp ayıp...

   Sil
  3. Atı mı düzeltmiş? Yorum yazmış, banko vermiş. Numarasını karıştırmış. Abuk sabuk konuşmayın

   Sil
 2. Biz onlara hayvan demedik tabiki insan dikkat etsin diye yazdık sen anasımısın babasımısın amma uzattın be sanada ayıp yazıklar olsun size be....

  YanıtlaSil