İMPARATORLAR DA HATA YAPAR

Takvim yaprakları 15 Aralık 2000 tarihini gösterdiğinde İzmir Şirinyer Hipodromu'nda yedi A Grubu Arap atı Grup 3 Kanije Koşusu'nda bir araya geldi. Şampiyon jokeyler ve şampiyon atların buluşması beklendiği gibi müthiş bir birincilik mücadelesine sahne oldu ve son metrelerde rakiplerinden ayrılan Magrip - Bozdağ ikilisi arasında cereyan eden kıyasıya rekabet bir döneme damgasını vurmuş İmparator lakaplı Süleyman Akdı'nın inanılması güç hatası ile hafızalardan yıllar boyu silinmeyecek ve daima tartışmalara vesile olacak bir neticeyle sonuçlandı.


1 AĞA KARACA   - SÜLEYMAN AKDI
2 BOZDAĞ         - FUAT ÇAKAR
3 GÖKTULUY      - ALİ RIZA YILDIZ
4 KARATOKLU    - YEMEN TUNÇ
5 MAGRİP          - ENGİN YALÇIN
6 AYAŞ              - AKIN ÖZDENİZ
7 TALYA            - DAVUT AKDI

Yarışın son metrelerine ilişkin görüntüler için buraya tıklayınız.

2017 yılında Halis Karataş Prıncess Dı ile ve apranti Mert Ali Solmaz İpekkız ile Şirinyer Hipodromu'nda benzer hatalara imza atarak yarış severin mağdur olmasına sebebiyet verdiler. 

Geçtiğimiz yıllarda hafızalarımızda yer eden bir diğer benzer vaka ise 27 Ekim 2012 tarihinde 75. Yıl Ankara Hipodromu'nda düzenlenen Cumhuriyet Kupası Koşusu'nda jokey Selim Kaya'nın Gülerce Ekürisi'ne ait olan Kurtel isimli safkanla kazandığını düşünerek belki de metreler kala yaptığı sevinç gösterisi ve netice olarak Ahmet Çelik idaresindeki Gelibolu'nun foto finişten galip çıkması gösterilebilir. 

Daima karşılaştığımız bu ve benzeri hadiselerde art niyet olduğunu mu düşünüyorsunuz yoksa kuponunuz yatınca anlık bir öfke sergileseniz de sonrasında yatışınca ''At yarışlarında böyle vakalar her zaman vardı'' diyerek konuyu kapatıyor musunuz? 

Yorum ve görüşlerinizi dilerseniz sitemizin yorum bölümünden yazabilir veya  yukarıda video bağlantısını verdiğimiz Facebook sayfamızdaki tartışmaya dahil olabilirsiniz. 

Tıkla Git

Yorum Gönder

3 Yorumlar
* Lütfen yorum yazarak düşüncelerinizi bizimle paylaşın.
  1. Süleyman Akdı katıldığı bir televizyon programında foto finişin yerinin değiştiğini, bu sebeple yanıldığını söylese de o denli zeki bir adamın böyle bir tufaya düşeceğini sanmıyorum. Karakter anlamında da sıkıntılı biri olduğunu bildiğimden, şaibe arıyorum altında...

    YanıtlaSil
  2. Fazla güven buda normal.Gençlik

    YanıtlaSil
  3. foto finiş dünyanın hiç biryerinde çaprazda olmaz sadece bizde var fotoya kadar elli foto var.

    YanıtlaSil