05 Şubat Hasan Kurtuluş Kocaeli At Yarışı Tahminleri

 

Hasan Kurtuluş Tahminleri

KARATUĞ

Karatuğ bugün mesafesine çıkıyor. Baba Tamerinoğlu, anne Hareli. Bakıyorsunuz Plevneli'nin kardeşi. Daha önceki yarışlarında da mesafenin kısa geldiği açıktı. Bu defa farklı koşacaktır. 

Babaözeser'in İstanbul'daki son ikinciliği parlaktı. Ondan önceki üçüncülüğü deseniz öyle. Bugün o da değişen jokeyiyle uygun grupta, ideal mesafesinde iyi koşacaktır. Kaanberk, son birinciliğini 61 kiloyla aldı. Cihanpehlivanı'nı geçti ki onunburadaki rakiplerinden eksiği olduğunu düşünmüyorum. Kilosu yine ağır ama üstünd de başarılı apranti Danyal Kaya var. 

TRACE

Kısa vadeli 6 koşuda üçüncülükten sonra hem kısa mesafeye gelmiş hem de Tolga Yıldız kardeşim binmiş. O da bu sene Kocaeli ve Burs'ya ağırlık veriyor. Bu yıl 20 birinciliğin 17'sini bu iki ilden çıkardı. %29 kazanma yüzdesiyle at biniyor. Tabelada ise %72. Yani hazır atları veriyorlar, o da hakkını veriyor. Trace'in son koşularına göre bugünkü mesafe biraz kısa kalabilir. Ama hem gidişat hem de grup uygun. Jokeyini de bulduğunu düşünüyorum. 

BALL OF LOVE - PİXY

Bugün Mehmet Kaya kardeşim İzmir'i değil de Kocaeli'ni tercih etmiş. Bunun en büyük sebebi Ball Of Love olabilir. Grubunu, mesafesini bulmuş. Daha önce burada koştuğu tek yarışı yine Mehmet Kaya kardeşimle kazanmıştı. Tek ve sert rakibi de Pixy gibi duruyor. O da Kocaeli'de girdiği son koşusunda çok rahat kazanmıştı. Sonraki grup yarışı bu rakipler için dikkate alamayız. Sonlarda ikisi ayrılır, jokeyi iyi binen kazanır gibi geliyor. 

İstatistiklerimize ve günün galoplarına bakmak için buraya tıklayınız. 

EXTRAVAGANT

Extravagant gördüğü yarışlardan sonra nefes sorunlarını artık aştığına inandıran bir safkan. Geçen sene İzmir'de uzun mesafede seriye bağlamıştı. En son yine İzmir'de Özcan binip yokladı, tam hazır değildi. Yarış koşarak form tuttuğu da bir başka gerçek. Ama biri 1800, biri de 1900'de katıldığı o iki koşuyla fazlalıklarından da kurtulduğuna inanıyorum. Eğer jokeyiyle uyum yakalarsa böylesi uygun bir gruptan birincilik çıkarabilir gibi duruyor. 

İNCİLİ ZEHRA

İncili Zehra'da kaç jokey denediler ben unuttum. Bir tek uzun mesafede denemediler. At bas bas bağırıyor, ben uzuncuyum, diye. Bugün yine mesafe kısa, bu defa kantarmayı Tolga Yıldız kardeşim tutacak. Belki sorun mesafe değildir de at - jokey uyumudur da onun elleri uğurlu gelir ve kazanır. Çünkü gücü de, potansiyeli de var. 

Murat Kaya'dan İngiltere'ye iki banko ve geniş yorumlar!

Hasan Kurtuluş Kocaeli At Yarışı Tahminleri:

9.7.1 // 5.8.6
3 TRACE BANKO
4.2.7.3.6.1
2.5
7.2.5.6 // 9.10
9.8.7.1 // 15

40.32 TL // 151.2 TL 

Foto Finiş'in İki Bankolu Kocaeli tahminlerine göz atmak için tıklayınız. 


Tıkla Git

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Lütfen yorum yazarak düşüncelerinizi bizimle paylaşın.