09 Şubat Hasan Kurtuluş Kocaeli At Yarışı Tahminleri

Hasan Kurtuluş

BÜYÜKKALE

Ertürker, Kadirberk derken bu yarış hızlanır. Büyükkale'ye yol açılır. Kurtellerden çıktıktan sonra yeni sahipleri de özenle hazırlanışlar. Özellikle Ocak ayının başından beri Kocaeli'deki çalışmarı, bir son dönemde Tolgahan Keresteci kardeşimin idaresinde 600'ü 41, 1000'i 1.09 işleri, bana diyor ki ben bu yarışı alabilirim. 

LION EMPIRE

İstanbul'daki son iki yarışına bakıyoruz, geçildiği atların %90'ı burada koşsa kazanır. Kocaeli'ye geld, bir kez piste çıktı, 8 boy farkla muhteşem bir birincilik aldı. Zaten Ayhan kardeşim de son yarışın yine binip kazandığı Es Robero yerine Lion Empire'ı boşa tercih etmez. İkisinin kazanırkenki görüntüleri yan yana konulduğunda Lion EWmpire terazi de daha ağır basıyor. 

Günün ilk ayağında güç dengesi bakımından eşit duran dişilerin yan yana geldiği bir koşu var. Formda atlara mesafe kısa gelebilir, formsuz duran safkanlar bundan istifade edebilir. Nalkapon Dayı'nın da dediği gibi her an her şey olabilir. Biz  grubun en formda atı 3 WIN FOR ELIF'i, iyi yarışlarından birini yapar, sert gruptan dengi rakiplerinin arasına gelen 5 SAMOTHRAKI'yi, erken adapte olursa 1 TİNEMİS'in en şanslı at olduğu öngörüsünde bulunalım. Son beşinciliğinde formunu yükselttiğini gösteren 4 GÜLPEMBE'yi, uzun mesafedeki son koşusu dikkate alınmaması gereken 8 AYAZINKIZI'nı, formunu sürekli yükselten 10 PRENSES ŞİRİN'i, kısaya daha yatkın olduğunu düşündüğüm 2 PEGGY BUNDY'yi, iyi orjiniyle dikkatimi çeken, sert gruplarda koşan 12 PRIZE QUEEN'i yazıp bekleyelim.  

İkinci ayakta ise 3 HEMAN, 5 KING IS BACK daha önceki yarışları referans alındığında rakiplerinden daha ön planda görünseler de İstanbul'daki son işinde 400'ü 22 yapan 12 RUN FOR RERSPECT, Ankara:'da hazırlanan 11 PLUVIA, uzuna çıkan 1 FITTY BALDY asla ihmale gelmeyecek atlar. 

Hasan Kurtuluş Kocaeli At Yarışı Tahminleri

3.5.1.4.8.10.2.12
3.5.12.11.1 // 4.10
1 BÜYÜKKALE BANKO
1.6.2.5.3
2 LION EMPIRE BANKO
7.9.1.2.15.14.10.6

112 TL // 156.8 TL

Tıkla Git

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Lütfen yorum yazarak düşüncelerinizi bizimle paylaşın.