20 Şubat Hasan Kurtuluş Adana Altılı Tahminleri

Hasan Kurtuluş

FIRE OF WORLD: Sonunda Karataş'a kavuştu. İki yarıştır çok hazır ama bir türlü kazanamıyor. Son koşusunda King Berkay kafayı aldı yürüdü, yetişmesi mümkün olmadı. Bu defa İnto'nun, King Berkay'ın, Palawan'ın, Contender'ın, Sumelhan'ın aynı yarışta olduğunu düşünecek olursak kafaya kim çıkarsa çıksın mahşeri tempo yapmak zorunda kalacak. Bu da bu grupta en çok Fire Of World'e yarar. Halis kardeşim biraydır Adana'ya gelmiyordu. Dün İzmir'de kazandığı açık yarış sonrası bugün burayı da toplamaya geldiğini düşünmeden edemiyorum.

YENERSULTAN // ASRIN PEHLİVANI: İkisi de kaliteli atlar. Yenersultan'a  daha önce hiç yarış kazanmamış apranti kardeşimizi bindirmişler. Kilo indirimi de yok. Yani 53 kg'a binebilen her jokey bugün üstünde olabilirdi. Bu durum beni işkillendirdi açıkçası. Tabii Furkan Çetin kardeşimiz idmanlarını yaptırdığı için gel bin kazan da demiş olabilirler. Çünkü bu grubu geçecek güçte. Asrın Pehlivanı'nın ilk iki koşu performansı, çıkardığı dereceler dikkate alınacak olursa bugün tatlı bir sürpriz gelebileceği söylenebilir. 

AŞKARTAY//BERAT EFE: Aşkartay, son koşusunu nasıl kaybettiğini anlamakta zorlanıyorum. Üstünde bir Müslüm Çelik olsaydı, o koşudan birincilikle ayrılırdı. Orjine bakınca mesafenin uzamasının da ne kadar faydalı olacağını söylememe gerek yok. Jokey faktörü de hesaba katılırsa çok şanslı olduğu söylenebilir. Beratefe de tam mesafesine çıkıyor. 1900'deki yarışını nasıl kazandığını hatırlayın. Ahmet Çelik kardeşim bugün tercihini ondan yana kullanmış. Bence bu tercih görmezden gelinmemeli.

ŞÜŞÜ: Bu mesafede çok rahat kazandığı handikap 15'ten sonra H16'da çoğu erkek olan rakiplerine az farkla kaybetti. Bu defa H14'e düşmüş. Çalışmalarında da hazır olduğu her halinden belli. Grubun müsaitliğiyle bugün de potoyu önde geçeceğine şüphe yok. Aprantisi hata yapmasın, bu şansı iyi kullansın yeter. 

Hasan Kurtuluş Adana At Yarışı Tahminleri

2. ALTILI

6.8.10.9.5.1.4.11
6 FIRE OF WORLD // 1.8
9.2.7
1.3.10.7
7.8.5.1.4.6.2.3
2 ŞÜŞÜ BANKO

53.76 TL // 161.28 TL

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Lütfen yorum yazarak düşüncelerinizi bizimle paylaşın.