Hasan Kurtuluş İstanbul Altılı Ganyan Tahminleri

 

Hasan Kurtuluş

SPREAD THE JOY - GREEN SHADOW

Benim de düşüncem bu yarışın yavaş gitmeye ya da normal tempoda koşulmaya çok yakın olduğu. Bu durumda da iki ata gün doğar. Biri Spread The Joy, öbürü de Green Shadow. Mesafe dinlemeden erkeklere kök söktüren kısrak Spread The Joy, Kocakaya kardeşimin uzun mesafe atlarına nasıl bindiğinin bir başka ispatı. Green Shadow da Hışman cezalı olunca Danyal Kaya kardeşime kalmış. O da jokeylik için geri sayıyor. Bu tarz fırsatları iyi değerlendirmesi gerekiyor.

BLACK GRAPE

Bugün Samet kardeşim gelmemiş ama Adana yarışlarında neden gelmediğini gördük. Zaten Ayhan daha iyi biner. Ondan şüphemiz yok. Son koşusunda Orhunkaan'a geçildi. O günkü rakiplerini buradakilerle kıyaslayamıyorum ne yazık ki. Tek sorunu Atçıyılmaz'la, Faranelli'nin kilo avantajlarının olması. Bugün Atçıyılmaz kafayı alır, onu adım adım takip eder. Düzlükte yanına gelir, kafa kafaya gitmeye başlarlar. Bu mücadeleden Faranelli kendisine şans doğurmaya çalışır. Ama Black Grape, iyi formuyla, sahip olduğu yüksek potansiyelle bu grubu geçmeye adaydır. 

ARDABEY

Grubun süratli isimlerinden biri. Son koşusunda kaçtı ama bitiremedi. Aslında düzlüğe iyi gelmişti fakat rakipler sertti. Bugün kendi stili atlar yok mu? Var. Kilosu da ağır fakat gücü de, potansiyeli de bu gruba dişlerini geçirip iliklerini kurutmasına yetecek kadar iyi. Tabii ki önde oluşabilecek yüksek tempodan faydalanacak iki aslan geride bekliyor olacak. Biri Subike. Son koşularında beraberlerdi, aynaya da kafa burun girdiler. Bu kez Kocakaya daha yüksek tempo bulursa affetmeyebilir. Bir de gölgede kalmış Salvo'muz var. İş sprinte kalırsa nereden geldiği anlaşılamayabilir. 

ATOMIC BLONDE

Serkan Yaşar kardeşim geçen koşusunda cazip durumdayken hiç tereddütsüz banko önermişti. Ben de dikkatle izledim. Tuta tuta, güle güle, oynaya oynaya kazandı. Bugünkü rakipler de özenle seçilmiş. İdman pistinde de kanat tamış uçuyor. Maça Kızı, Sinek Valesi, Kupa Papazı, Redemancy, Blackberry, bu ata sökmez diyorum. Banko öneriyorum. 

Hasan Kurtuluş İstanbul Altılı Ganyan Tahminleri

5.7.6.9.2.1
2 BLACK GRAPE // 4.3
1.4.9
3 ATOMIC BLONDE BANKO
2.8.4.3.6
6.8.2.7.14.11.18.3

50.4 TL // 151.2 TL

Serkan Yaşar'dan İstanbul'a 2 BANKO! - İncelemek için tıklayınız. 

Tıkla Git

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Lütfen yorum yazarak düşüncelerinizi bizimle paylaşın.