Murat Kaya Gulfstream At Yarışı Tahminleri

Murat Kaya 

Güzel bir pazar gününü evimizde ailemizle geçirdik. Akşam üzeri oluşan boşlukta Gulfstream'i inceleme şansım oldu. Çıkardığım şablonu sizinle de paylaşmak istedim. Umarım faydası dokunur. 

MAKISUPA: Son koşusunda son viraja kadar önde götürüp sonlarda tempo kaybedince altıncı olmuştu. Ama o günkü rakiplerinin bu gruptan daha sert olduğunu da belirtmek lazım. Bu kez bir alt grupta koşacak ve önde de istediği tempoyu kurabilecek. Jokeyi Tyler Gaffoline'in de iyi tanıdığı safkandan bu kez birincilik gelecektir. 

İlk ayakta risk almak istemiyorum. Benim bankom başka ayakta diyenler olursa sırasıyla 8 Alley To Cavallery, 3 Tailados, 4 La Rusia yazabilirler. 

PHAROAS BELLE: American Pharoah temsilcisi olan safkan, ilk koşusunda çok iyi bir performans sergilememiş olsa da bugün bu koşuda 8/5 oranıyla favori gösteriliyor. Antrenörünün Todd Pletcher, jokeyinin Ortiz olması da burada etken rol oynuyorlar. Ancak Amerika'da bu tarz favorilerin kazanma oranı da yüksek.

ELUSIVE MOLLY: Bu koşuda geri planda kalmış bir safkan. ABD'de de oranı 8/1. Ama şu var ki bu safkan, daha önce Gulfstream'de bir üst grupta çıktığı gibi bitirmiş ve 10 boy da fark yapmıştı. İki yarış önce de Churchill'de benzer bir birinciliğe daha da sert rakiplerinin arasında ulaştı. İki aydır piste çıkmıyor olsa da düzenli bir çalışma programına sahip. Sürpriz bir sonuç gerçekleştirebilir. 

ANGELCENTS//GOTTA GO MO: Gruptaki iki süratli ve formda safkan olduğu söylenebilir. Kısa mesafeli mücadelede arkada kalan safkanları ayırabilme ihtimallerini yüksek buluyorum. Ancak yarışın başlarında kafa kafaya verip çok yüksek tempolara çıkarlarsa geriden gelen bir safkana da şans doğabilir. Bu yüzden geniş kupon yapanlar 1 Awsum Roar ile 7 Captain Sam'i ilave edebilirler.

Bizdeki 4. ayak orada altılı ganyanın başlangıç koşusu ve Amerika'daki yarışlarda çok yüksek oranda sürpriz bitiyor. Dünü hatırlayacak olursanız yineaynı koşuya denk gelmişti ve ülkemizdeki en sonuncu at kazandı. Bu yüzden çok at yazmakta fayda var. Herkese bol şans dilerim.  

Murat Kaya Gulfstream Tahminleri

7 MAKISUPA BANKO
6.4.1 // 5.3.2
6.4 // 1.7
9.7.5.4.2.1
8.4.5.2
2.8 // 1.7

14.4 TL // 115.2 TL


Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Lütfen yorum yazarak düşüncelerinizi bizimle paylaşın.