Foto Finiş İzmir Tahminleri

 

Foto Finiş 

MAGIC APPLE: 4 yaşlı safkan iki yarış önce Drakholm kazanırken Bay Döker, Congenial Son gibi bu gruptan çok daha sert rakiplerini  geçmeyi başarmıştı. Bir sonraki startında ben de -Serkan Yaşar'ın belirttiği gibi- jokeyinin hatalı binişinin kurbanı olduğunu düşünüyorum. Üstelik bugün önde Dymaxion ile Urla Zamanı'nın bir arada olması, bu safkanların da birbirilerini boğmadan koştukları yarışların varlığı, temponun Magic Apple için çok ideal olacağını gösteriyor. 

SPEEDY KING // AŞAN BABA: Çok yüksek tempolarda koşulmasını beklediğim, dayanıklı ve güçlü atların ayakta kalacağı bir yarış. Speedy King, grup içindeki safkanlar arasında geriden geldiğine tanık olduğum tek isim. Bugün bekleme yapıp sonlarda dökülenleri toplamak isteyeceğini düşünüyorum. Aşan Baba ise Özay Karamaça'ya, Black Phantom'a numarayı vermemiş, Bursa'da açık üç yarışta startla birlikte liderliği alıp potoda geçilmiş bir safkan. Bu iki isim arasında geçmesini beklediğim mücadelede Nevzat Avcı ile start alan İzmir'in Dağları da geniş kuponlara eklenebilir. 

MEHTAR//ALGANHAN: Mehtar, nasıl bir potansiyele sahip olduğunu özellikle İstanbul'da katıldığı grup koşularda göstermişti. Grup 3 Vali Koşusu'nda yarış boyunca Cevher'in bir boy gerisinde ikincilikte gidip üçüncülüğü kurtarmıştı. Son ikinciliğinde Ertemiz'e geçilirken Özcan Yıldırım'ın aceleci davranması neticesinde kaybetti. Bugün çok daha iyi bir yarış çıkartacaktır. Alganhan ise ikinci yarışından bu yana çok başarılı işlere imza atan güçlü bir safkan. 

ROBINSON: Bugün öne çıkıp sürükleyebileceği bir grup bulmuş durumda. Üç aya ara verdikten sonra Avukat'ın, LookStar'ın, Baba Avcı'nın olduğu koşuda yüksek tempoya ayak uydurmuş, düzlükte mücadeleye girmiş, aldığı avansı da son ana kadar korumasını bilmişti. Bu defa gidişat çok lehine ve kazanmaması için bir sebep yok. Ancak programı daha cazip hale getirme düşüncesiyle geniş kuponlarda yıkılabilir. 

GÖKÇESTAR: Çok uygun grupta, kilo farkı olmadan, lehine gidişatta geçilmesi imkansıza yakın görünüyor. At yarışında olmaz diye bir şey yoktur ama Gökçestar'ın bu gruba geçilmesi için ya start sorunu yaşaması ya da Allah göstermesin, sakatlanması lazım. 

TIME//HİKMET AĞA//ARKADAŞ: Kısa bir aranın ardından katıldığı mücadelede buradaki Koç Volkan, Akın Beyi, Tunçstar'ı geçen Time, King Of İstanbul'a kaybetmişti. Artan kondüsyonu ile bu kez daha etkili olacaktır. İlk koşusunda sürdirek favori çıkmasına rağmen çok kötü koşan, düzlükte sürekli iç kulvara yatmak isteyen ve bu esnada Halis Karataş'ı epey uğraştıran Arkadaş, değişen takıları ile kendini bulduğunu idman pistinde de gösteriyordu. Anne hattı bakımından kısa mesafeli yarışlara çok yatkın olan Arkadaş da yarış tecrübesi edinmiş olmasıyla bugün etkili olmasını beklediğim isimler arasında.

Murat Kaya'dan geniş yorumlu Gulfstream tahminleri! 

Foto Finiş İzmir At Yarışı Tahminleri

4.1.2.3.10.7.5.6
2.1 // 5
3.5 // 2
4 ROBINSON // 2.6.1
1 GÖKÇESTAR BANKO
9.5.2.7.10.3

10.08 TL // 120.96 TL

Serkan Yaşar'ın 3 BANKO'lu İzmir tahminlerini incelemek için tıklayınız. 

Tıkla Git

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Lütfen yorum yazarak düşüncelerinizi bizimle paylaşın.