Foto Finiş Altılı Ganyan Tahminleri


YILDIZ TOZU: Kasım ayında Ankara'da Lady Venüs gibi bir safkana saldıran Yıldıztozu, bir buçuk ay sonra Kocaeli'de adeta yem kenteri yaparak kazandı. Bugün Özcan Yıldırım'a teslim edilen safkanın öndeki sert tempoya çok girmeyip düzlükte rakiplerini ayırmasını bekliyorum. 

Günün ikinci ayağında koşacak olan 9 COUPAGE, bir Hangel tayı olarak uzun mesafede ön plana çıkıyor. Maiden mücadele sonuç bakımından şaşırtıcı da olabilir, favori veya plase atlardan biri de kazanabilir. Ben elimden gelkdiğince çok at yazacağım. 

Üçüncü ayakta ise bu mesafedeki en iyi dereceyi elinde bulunduran 3 BEATRİS, uzun mesafede daha iyi koşmasını beklediğim 9 ZEHRAGÜL HANIM, son kazandığı 1900 metre mesafeli mücadelede neredeyse bu grubun yarısından çoğunu geçen 1 POLATLI GÜLÜ, uzun mesafedeki ikinciliğinin ardından 1400 metre mesafeli mücadelede de ikincilik yapan 5 MERYEMCE, bir türlü beklenen çıkışı yapamasa da 2 Aslışahane, bu ayaktaki tercihlerim.

DARKHOLM: Son katıldığı yarışlarda benzer grupları öndeki atları yakın takip ederek kazanmayı başaran safkan için bugünkü gidişat daha uygun duruyor. Sert tempolu yarışlarda sonları kötü olan Darkholm, bugün Avukat'ın muhtemel yavaş götüreceği mücadelede son düzlükte rakibinin yanına gelerek girişeceği mücadeleden galip ayrılacaktır. 

2 AVUKAT, 2100 metrede sert grupta süratli götürmüş, son 400 metreye kadar da önde gelmişti. Bu defa mesafe 100 metre kısaldı. Eğer Just Run, Speed Force gibi atlardan baskı görmeyip önde -düşündüğüm gibi- istediği tempoyu verebilirse son metrelere kadar direnebilir. Bu yüzden geniş oyunlarda iki atla geçmek daha mantıklı olacaktır. 

Beşinci ayakta ise son startında devrilen 4 FRENKLİ ATEŞİ favorim olacak. O koşusundan önceki üç yarışında da çok etkili olan, ikisini kazanıp birini çok az farkla kaybeden safkan, buradaki Atiksoylu'yu da geçmişti. Bugün benzer yarışlarından birini yapabilirse kazanması sürpriz olmaz. 80 günlük arası olmasına rağmen çok daha güçlü rakipler arasındaki birincilikleri ve performanslarıyla burada kesinlikle yazılması gereken isim, 6 ÖZERDİNÇ'tir. Düşük tempoda sürüklenen son dördüncülüğünü ölçü almadığım 1 BÜTÜNAY, jokeyliğe birkaç adımı kalan aprantisi Arif Okan Pazar idaresinde koşacak olan 2 ATİKSOYLU da değerlendirilmelidir. 

Günün son ayağını sürprize çok açık bulsam da Kadir Tokaçoğlu idaresinde bir kez daha piste çıkacak olan 2 GRIM'in mutlaka yazılması gereken safkan olarak karşımıza çıkıyor. Ben yine de bu ayağı kapatıp sürpriz bir ismin kazanmasını bekleyeceğim. 

İZMİR ALTILI KURGUM

6 YILDIZ TOZU BANKO
9.6.1.5.2.8.3
3.9.1.5.2
1 DARKHOLM // 2
4.6.1.2
2.9.10.6.5.11.1.3

80.64 TL // 156.8 TL

Nalkapon Dayı'dan İzmir'e iki net banko!