14 Şubat Foto Finiş İzmir Altılı Tahminleri

Foto Finiş Altılı Tahminleri

Dün Adana son ayağa kadar geldik ve bankom beni yanılttı. Aslında beklediğim gibi iyi koştu ancak tempo düşündüğüm gibi olmayınca sonlardaki sprinti karşılık bulmadı. Ayırca iç kulvara girmiş olması da bir başka olumsuz yöndü. Belki de dışarıya çıksa -kazanamasa bile- bize heyecan yaşatacaktı. Eğer kazansaydı hatırı sayılır bir ikramiye alacaktık. Buna fazla takılmadan önümüzdeki programlara bakmaya devam ediyoruz. 

ORIGINAL: Atomay ve Junior Mafya'nın önde birbirlerini sürüklemesini beklediğim bir mücadele. Original, son koşusunda düzlükte jokeyine güçlük çıkarmasına rağmen sonlarda çok güçlü gelerek ayna önünde yarışı kopartmıştı. O gün çıkardığı derece de çok iyiydi. Bugün tekrar kazanabileceği grubu ve şartları yan yana getiren safkan alternatif tek olarak değerlendirilebilir. 

KÖREBE: Hatırlarsanız son koşusunda banko demiş, buraya da kaydı olduğunu söylemiştim. O gün kazansaydı, bugün koşamayacaktı. Zaten yarışını izlerseniz ikinciliğe koştuğu çok  barizdi. Öyle bir tempoda o kadar geride beklemek akıl kârı değildi. Bugün binen jokey Halil Altın, kısrağı çok yakından tanıyor. Yarışı nerede takip edecek, nerede yürütecek çok iyi biliyor. Bugünkü rakiplerinin uygun olduğunu düşündüğüm safkan, ağır kilosuna rağmen bir kere daha bankom. 

SİYAHÜZÜM: Uzayan her mesafede daha başarılı olacağını maidenden çıkarken kanıtladı. 1600 metre mesafeli son yarışında ise düzlüğe çok rahat çıkmasına rağmen sonunu getiremedi. Buradan çıkardığım sonuç ise bu safkanın daima uzun mesafe istediği ve 1900 üzeri koşması gerektiği. Kilosunu ve rakiplerini uygun bulduğum Siyahüzüm, Nevzat Avcı idaresinde piste çıkacağı bu koşuda günün alternatif teki olarak işaretlenebilir. 

Galop ve istatistik bilgilerini görmek için tıklayınız. 

MAGIC STAR// ÖYKÜSULTAN: Bugün idman pistinde en canlı gördüğüm safkan Magic Star'dı. Bu safkan zaman zaman çok tkili yarışlar yapabiliyor. İstanbul'da kısa vadeli koşudaki beşinciliği buna örnek gösterilebilir. Yeniden denenen dilbağı ile farklı bir yarış çıkartabilir. Öykü Sultan ise son startında Halis Karataş ile piste çıkmıştı. O gün startla birlikte öne çıkmış ancak öndeki konumunu fazla koruyamayıp ikinciliğe düşmüştü. Sonlarda yeniden bindirse de rakibini geçememişti. Bugünkü grup daha da uygun görünüyor. 

Ben bugün Black Phantom'un geçilebileceğine inanıyorum. Özellikle Best Frien ve Like The Star ikilisi oldukça iyi hazırlanmışlar. İkramiye aramak adına yıktım. 

Nalkapon Dayı'nın İzmir tahminleri için tıklayınız. 

Foto Finiş İzmir Altılı Tahminleri

İkinci ayak 8 sehven 9 olarak yazılmıştı. Düzeltildi.

1. ALTILI KURGUM

4 ORIGINAL // 5
8.4.1.2.7.3
1.4.2 // 5
6.7.1.8.3.4.5.2
2.1.7.3.5.4
1 KÖREBE BANKO

60.48 TL // 161.28 TL 

2. ALTILI KURGUM

6.7.1.8.3.4.5.2
2.1.7.3.5.4
1 KÖREBE BANKO
5 SİYAHÜZÜM // 6.2
2.8.7.6.3.5.4
4.7

53.76 TL // 161.28 TL

Tıkla Git

Yorum Gönder

3 Yorumlar
* Lütfen yorum yazarak düşüncelerinizi bizimle paylaşın.
  1. Ya arkadaşlar 1 altılı 2ci ayak ta kaç at var 9 numara kim niye yanlış tahmin veriyorsunuz bu modamı oldu. Hasan kurtuluş aynı şeyi yaptı 2000 küsur zarar ettim size bakarak oyun oynamak suçmu ya...

    YanıtlaSil
  2. Yanıtlar
    1. Öyle yapıyoruz dingil adam gibi tahmin verin diyoruz sende anla....

      Sil