Foto Finiş Bursa Altılı Ganyan Tahmini

 

Foto Finiş Altılı Ganyan Tahminleri

Dün Adana'da bütün ayaklarda ilk iki atımız kazandı ancak favori önerdiğim ilk ayaktaki Dem Dem dışında beklediğimiz sürprizlerden biri kazanmayınca 989 TL ikramiye alabildik. Değerlendiren herkese hayırlı olsun. 

SON PARILTI // KARAÇULHA: Bugünkü yarışta tempo biraz yüksek olacağa benziyor. Gruptaki safkanların birçoğunun önde veya öne yakın koşmayı tercih ettikleri yarış stilleri geriden gelecek olan bir ismin kazanması ihtimalini güçlendiriyor ki bu grupta benim izlediğim en iyi sprinter Son Parıltı. Son katıldığı koşuda tempo yeterince yükselmediği için etkili bir sprint atamamıştı. Bu kez aradığı koşulları bulmuşa benziyor. Karaçulha'ya ayrı bir parantez açmak istedim. Öne yakın koşan ve bahsettiğim şartı sağlamayan bir at olması kafaları karıştırabilir. Ancak güçlü de bir safkan. Yarış hızlı da gitse, yavaş da gitse ününde olursa düzlükte öne geçip aldığı avansı koruyabilen bir yapısı var. Bugün bu açıdan bir şans verilmesi gerekiyor. Birkaç yarış önce Halis Karataş binmiş, bekleme yarışı yaptırmıştı fakat o da başarılı olamadı. Çünkü düzlükte çok kısa bir sprinti var. Onu ne kadar verimli kullanırsanız o kadar iyi bir netice alırsınız. Sürprize açık bir koşu. 

SARI MERMİ: Aslında son katıldığı yarışlara baktığımızda burada banko yazmamız gerekiyor ancak Mert Gökalp Arslan gibi başarılı bir aprantinin tek yarışa gelmesi, Adakarası'nın kardeşi Lebron'ın son yarışı kafamı biraz karıştırdı. Sarı Mermi önde götürüp geriye düştüğü yarışta dahi sprint atmayı başarabilmişti. Birkaç yarıştır stil değiştirerek önlerde gitmeye başlamış olsa da daha önceki koşularında çok etkili düzlük sprinti atmıştı. Çok yönlü bir safkan ve bugün Vedado'nun da önde gitmek isteyeceğini düşünecek olursak bekleme yapabileceği çıkarımında da bulunabiliriz. Lebron da kazandığı günkü gibi öne baskı uygulayarak koşarsa Sarı Mermi için zor bir yarış olmaz. 

BATMANASLANI//TOROSDAĞI: Bugün gidişat bir kez daha Torosdağı'nın lehine görünüyor ancak Batmanaslanı gibi de sert bir rakibi var. Uzun süredir çok sert gruplarla mücadele eden Batmanaslanı, bugün geçebileceği bir grup buldu ve hazırlıkları da çok etkili. Tek handikapı ise gidişat. Eğer Çaltepe, bugün normalin dışında koşarak önde Torosdağı'na pres yaparsa şartlar tamamen Batmanaslanı'nın lehine döner. Grup içinde diğer safkanların böyle bir şey yapacağını sanmıyorum. Deneyenler de başarılı olamamıştı. En kötü ihtimalle Kadir Tokaçoğlu, fazla gerilerde beklemeden yakın takip etmeyi de seçebilir. Benim inancım bugün Batmanaslanı'nın Torosdağı'nı geçebileceği yönünde. 

KÖREBE: Körebe, ayın 14'ünde H16 yarışa kaydını yaptırmıştı. Bunu görünce banko yazmaktan vazgeçmiştim çünkü buraya kazanırsa en az 4 handikap puanı alacaktı ve o yarışı koşamayacaktı. Ancak sabah tekrar kontrol ettiğimde 16'sında şartlı 5 koşuya kaydının yapıldığını gördüm. Bu durum beni rahatlattı. Normal şartlar altında bu grubu rahat geçmesi gereken bir safkan. 

DİPMENYarış hayatının ilk koşusunda yarışa çok iyi başlayamamış, daha sonra jokeyinin teşvikleri ile öne akmıştı. O gün hızlı giden yarışta sonlarda temposu düştü. İkinci startına ise iyi bir başlangıç yapmasına rağmen önde süratli safkanların varlığından ötürü binicisi Nevzat Avcı, safkanı grubun gerisinde tutmak için epey çaba sarf etti. Bir yerden sonra da safkanın kontrolünü kaybedip rölanti bir şekilde yarışı bitirdi. Bu iki koşusundan anladığım kadarıyla önde veya öne yakın koşmayı seven bir tay. Bugün de istediği konumu rahatlıkla alabileceğini düşündüğüm bir grupla karşılaşıyor. Başarılı aprantisiyle tatlı bir sürpriz yapabilir. 

Foto Finiş Bursa Altılı Ganyan Tahmini

1.6.8.5.7.4.11.3.2
8.3.1.6 // 4.5.9.10
1 SARI MERMİ // 2.5
2.1
1 KÖREBE BANKO
1.4.5.6.7

25.2 TL // 151.2 TL

NALKAPON DAYI'NIN BURSA TAHMİNLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Tıkla Git

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Lütfen yorum yazarak düşüncelerinizi bizimle paylaşın.